Enscape به صورت رایگان در نسخه بتا عمومی برای Mac رونمایی شد

Enscape به تازگی برای Mac راه‌اندازی و رونمایی شد. این نسخه بومی macOS از افزونه محبوب رندر real-time و واقعیت مجازی خود برای نرم افزارهای معماری و CAD استفاده می‌کند. این نسخه‌ی جدید هفته گذشته در Envision 2021 معرفی شد و در سال 2022 عرضه خواهد شد. برای جزییات بیشتر با مازستا همراه باشید.

یک رندر بصری real-time برای طراحی معماری و نرم افزار CAD

Enscape برای اولین بار در سال 2015 منتشر شد و به سرعت به یکی از ابزارهای کلیدی در بازار تجسم معماری تبدیل شد و در آخرین نظرسنجی رندر CGarchitect به جایگاه ده رندر برتر رسید.

این نرم افزار به CAD و ابزارهای طراحی معماری از جمله Rhino و SketchUp پیوند زنده دارد و کاربران را قادر می‌سازد تا صحنه‌های بزرگ معماری را به صورت real-time، چه بر روی صفحه نمایش و چه در واقعیت مجازی کشف کنند.

خروجی می‌تواند برای رندر با کیفیت نهایی پایین‌تر، با گزینه‌ای برای تولید تصاویر ثابت، انیمیشن‌ها، پانورامای 360 درجه یا صحنه‌های تعاملی استفاده شود.

این نرم‌افزار تنظیمات ابرها و جلوه‌های جوی و یک کتابخانه همراه با بیش از 2500 دارایی مانند گیاهان، وسایل نقلیه و افراد سه بعدی برای پر کردن صحنه‌ها را ارائه می‌دهد.

macOS بومی جدید اکنون در نسخه بتا برای کاربران SketchUp

اگرچه Enscape در حال حاضر می‌تواند از طریق Boot Camp روی سخت‌افزار اپل استفاده شود، اما نسخه بومی macOS عملکرد را در مک‌ها بهبود می‌بخشد.

شایان ذکر است که بتای اولیه محدود به کاربران SketchUp بوده و در حال حاضر فقط SketchUp 2021 را پشتیبانی می‌کند.

Enscape

طبق گفته‌های Enscape، نسخه بتا در حال حاضر فاقد پشتیبانی از VR، رندر ویدیو، رندر دسته‌ای و کتابخانه دارایی Enscape است. البته ویژگی‌های بیشتری در به‌روزرسانی‌های آینده به همراه پشتیبانی از SketchUp 2022 و سایر برنامه‌های میزبان Enscape اضافه خواهند شد.

قیمت و سیستم مورد نیاز

Enscape برای Mac به‌عنوان یک نسخه بتا فقط برای SketchUp 2021 در دسترس است. نسخه فعلی نیز، Enscape 3.3 بوده که برای Archicad 22 به بالا، Revit 2019 به بالا، Rhino 6.0 به بالا، SketchUp 2019 به بالا و Vectorworks 2020 به بالا در دسترس است و روی سیستم‌عامل Windows 7 به بالا اجرا می‌شود. از سوی دیگر این نسخه با هر دو پردازنده گرافیکی AMD و Nvidia کار می‌کند.

این نرم‌افزار فقط به صورت اجاره‌ای ارائه شده و مجوزهای قفل‌شده با گره به قیمت 514.80 دلار در سال و مجوزهای شناور 898.80 دلار در سال هزینه دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها