نسخه مستقل رایگان Particle Illusion با برخی محدودیت‌ها توسط Boris FX منتشر شد

Boris FX نسخه مستقل رایگان Particle Illusion، تولید کننده ذرات دوبعدی با شتاب GPU را منتشر کرده است که بخشی از مجموعه افکت‌های Continuum را تشکیل می‌دهد. نسخه مستقل، که می‌تواند با هر برنامه ترکیبی، از جمله After Effects، Fusion و Nuke استفاده شود، فاقد ردیابی مسطح Mocha است اما یک محصول کاملاً برجسته به حساب می‌آید.

علاوه بر این، Boris FX نسخه تجاری را که قبلاً فقط به عنوان بخشی از Continuum یا واحد ذرات آن در دسترس بود، به عنوان فیلتر اختصاصی 295 دلاری Continuum در دسترس قرار داده است.

نسخه مستقل رایگان Particle Illusion با برخی محدودیت‌ها توسط Boris FX منتشر شد
نسخه مستقل رایگان Particle Illusion با برخی محدودیت‌ها توسط Boris FX منتشر شد

یکی از اولین پلاگین‌های ذرات After Effects برای موشن گرافیک یا کار VFX ،Particle Illusion  بوده که ابتدا توسط GenArts خریداری شد و در سال 2016 در اختیار Boris FX قرار گرفت. در سال 2018، بوریس FX اعلام کرد که این محصول را تحت رهبری توسعه‌دهنده اصلی آلن لورنس، راه‌اندازی مجدد می‌کند.

از سوی دیگر نسخه مستقل جدید، این مجموعه ابزار را به صورت رایگان در اختیار کاربران هر برنامه ترکیبی قرار می‌دهد که شامل بسیاری از ویژگی‌های کلیدی نسخه پولی، پشتیبانی از ذرات و ساطع کننده‌های نامحدود ذرات، سیستم لایه، نیروها و منحرف کننده‌ها و تاری حرکت ذرات یکپارچه است. همچنین این نرم افزار قادر است تا ذرات را با وضوح تا 8K  رندر کند.

در نسخه رایگان Particle Illusion چه کاری نمی‌توان انجام داد؟

برخلاف نسخه تجاری، امکان وارد کردن یک لایه ویدیوی پس‌زمینه به نسخه مستقل Particle Illusion به منظور توسعه و ترکیب یک سیستم ذرات در متن وجود ندارد. در عوض، کاربران باید ذرات را در قالبی مانند ProRes 4444 با یک کانال آلفا رندر کرده تا آنها را با فیلم منبع در نرم افزار ترکیب خود ادغام کنند. علاوه بر این، نسخه مستقل فاقد قابلیت‌های ردیابی یکپارچه ارائه شده در نسخه تجاری توسط فناوری ردیابی مسطح Mocha Boris FX  است.

با این حال،Boris FX  اشاره می‌کند که هر دو محدودیت ممکن است در آینده حذف شوند. به غیر از موارد ذکر شده، نسخه رایگان فاقد درخشش ذرات یکپارچه بوده و با پشتیبانی فعال محصول ارائه نمی‌شود، اما به نظر می‌رسد در نوع خود یک برنامه بسیار قدرتمند باشد.

قیمت و سیستم مورد نیاز Particle Illusion

Particle Illusion 2022  به صورت رایگان برای سیستم‌عامل‌های Windows 8 به بالا و  macOS 10.14به بالا در دسترس قرار گرفته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
دسته بندی ها