EA از ادامه کار خود با نام FIFA مطمئن نیست

چند وقت پیش بود که در مازستا از به هم خوردن همکاری EA و FIFA خبر دادیم و گفتیم که این دو شرکت در حال مذاکره هستند. EA قبل از آن نیز اعلام کرده بود که قصد تغییر نام دارد، ولی تا به الان هیچ خبر دیگری از آن دریافت نکرده بودیم. حالا EA دوباره به پله اول برگشته است و اعلام کرده است که از ادامه دادن با نام فیفا و همکاری با فدراسیون مطمئن نیست.

EA و FIFA مدتی است که در حال مذاکره با هم هستند. فدراسیون فیفا فکر می‌کند که نیازی به استفاده از نام خود در بازی‌های این توسعه دهنده ندارد در حال که کاملا واضح است که دارد و EA فکر می‌کند که دیگر نیازی به نام فدراسیون فوتبال برای فروش سری خود ندارد که بازیکنان زیادی را آزرده خاطر کرده است. خلاصه این صحبت‌ها این است که ممکن است که به زودی شاهد ادامه سری فوتبال EA بدون نام تجاری فیفا باشیم.

به نظر می‌رسد که هیچکدام از طرفین نگران قطع همکاری نیستند در حالی که واضح است که باید باشند. اگرچه EA ممکن است نتواند از نام فیفا استفاده کند، ولی همچنان می‌تواند با بازیکنان و باشگاه‌ها قراردادهای صدور مجوز ببندد و لایسنس دریافت کند. بنابراین بازیکنان دلیلی برای نگرانی نباید داشته باشند. فدراسیون فیفا نیز اعلام کرده است که دیگر نمی‌خواهد با این شرایط به همکاری با این توسعه دهنده ادامه دهد.

اگر چیزی وجود داشته باشد که EA به هیچ وجه نگران آن نیست، آن چیز سود شرکت است. طبق نتایج مالی ماه ژوئیه تا سپتامبر که در اوایل این ماه منتشر شد، تقریبا دو سوم از درآمد 1.85 میلیارد دلاری این شرکت در سه ماه دوم از طریق بازی‌های سرویس زنده به دست آمده است یعنی حدود 1.1 میلیون دلار از این مبلغ از سرویس زنده به دست آمده. تا زمانی که EA دیگر سهمی به فدراسیون برای نام تجاری فیفا ندهد همه چیز به نفع او است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

EA از ادامه کار خود با نام FIFA مطمئن نیست

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها