توییچ خطای سرور‌ها را دلیل پخش گسترده داده و هک سرور می‌داند!

هک شدن توییچ واقعی است و از نظر کارشناسان امنیتی در بدترین حالت خود است. هکرها ادعا می‌کنند که این تنها قسمت اول است. این نشت داده و اطلاعات شامل کد‌های منبع سایت، پروژه‌های اعلام نشده مانند رقیبی برای استیم و میزان در‌امد استریمرها است.

دیروز توییچ بیانیه‌ای را ارائه کرد و اکنون بر اساس آنچه تصور می‌شود که اتفاق افتاده این شرکت می‌گوید که این نشت بزرگ داده که اطلاعات مهمی را در دسترس اینترنت قرار داده است، توسط شخصی با استفاده از یک خطای سرور ایجاد شده است. تیم‌های امنیتی توییچ در حال بررسی مشکل و رفع آن هستند.

توییچ خطای سرور‌ها را دلیل پخش گسترده داده می‌داند!
توییچ خطای سرور‌ها را دلیل پخش گسترده داده و هک سرور می‌داند!

باتوجه به اینکه تحقیقات هنوز در حال انجام است، توییچ در نظر دارد تا جزئیات کامل و دقیق این هک شدن را بداند. در طی اطلاعات فاش شده توییچ تصمیم گرفت تا اطلاعاتی را به اشتراک بگذارد.

توییچ اعلام کرده است که یک نیروی انسانی به صورت مستقیم در این نشت و از سمت سرورهای توییچ ئر این حمله نقش داشته است.

این شخص سرورها را به اشتباه تنظیم کرده است و هکرها توانستند از این خطای سرور برای وارد شدن و دسترسی پیدا کردن استفاده کنند. البته این یک حدس است و چه خطای انسانی باشد چه خطای سروری هنوز نحوه انجام آن ناشناخته است.

توییچ به طور مشخص نمی‌گوید که این حمله چه زمانی رخ داده است، اگرچه داده‌های موجود در این نشت به سه سال پیش برمی‌گردند. توییچ در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که اطلاعات شخصی کاربران در دسترس هکرها قرار نگرفته است و اطلاعات کارت‌های اعتباری نیز در توییچ ذخیره نمی‌شوند، بنابراین کارت‌های اعتباری فاش نشده‌اند.

توییچ تا مدتی قرار است در حالت بحرانی قرار بگیرد زیرا حتی اگر مشخص شود که چه کسی این کار را کرده یا چطور این کار را کرده، هیچ کاری درباره داده‌های منتشر شده در اینترنت نمی‌تواند بکند. عواقب این نشت بسیار زیاد بوده است و حتی خارج از کنترل یک شرکت تحت حمایت آمازون است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها