کارت گرافیک GeForce GTX 1630 به طور رسمی وارد میدان شد؛ ارزان قیمت و اقتصادی

در روزهای اخیر نام یک کارت گرافیک ارزان قیمت و اصطلاحا Entry level، موسوم به NVIDIA GeForce GTX 1630 را شنیده بودیم. زمان دقیق عرضه و مشخصات فنی آن در هاله ای از ابهام بود؛ اینک انویدیا ضمن معرفی رسمی کارت گرافیک ارزان قیمت GeFor‌ce GTX 1630، فروش آن را توسط شرکای تجاری خود آغاز کرده است. با مازستا همراه باشید.

در حال حاضر بسیاری از کاربران به دنبال کارت های گرافیکی هستند که با قیمت پایین، امکان اجرای برخی بازی ها با جزئیات متوسط رو به پایین را به آنها داده و یا برنامه های گرافیکی، ادیت، برنامه نویسی، رندرهای متوسط و … اجرا کند. این کاربران قادر به تهیه مدل های گران قیمت نبوده از سوی دیگر به دنبال یک کارت گرافیک موقت هستند.

کارت گرافیک GeForce GTX 1630

انویدیا در وضعیت کنونی کارت گرافیک جدیدی به نام GeForce GTX 1‌630 را معرفی کرده است که بدون شک باید گفت که به هیچ وجه انتظار آن را در سال 2022 نداشتیم!

GeForce GTX 1630 یک کارت گرافیک اقتصادی است که عمدتا با خنک کننده های 2 فن شرکت ها همراه شده است. این کارت گرافیک را می توان نسخه تضعیف شده کارت گرافیک پُر طرفدار GTX 1650 دانست.

کارت گرافیک GeForce G‌TX 1630 دارای تراشه Turing TU117-150 بوده و به بیان ساده تر از معماری قبلی انویدیا بهره می برد. این کارت گرافیک دارای 512 هسته سایه زن است و انویدیا گذرگاه رابط حافظه را در این کارت گرافیک به 64 بیت محدود می کند.

کارت گرافیک GeForce GTX 1630 دارای 4 گیگابایت حافظه گرافیکی از نوع GDDR6 بوده و پهنای باند کلی آن به نسبت GTX 1650 نزدیک به 50 درصد کاهش یافته است.

کارت گرافیک GeForce GT‌X 1630 می تواند به پهنای باندی برابر با 96 گیگابایت در ثانیه دست پیدا کند؛ این در حالی است که کارت گرافیک GeForce GTX 1650 دارای پهنای باند 192 گیگابایت در ثانیه است.

به هر حال به زودی شاهد انتشار بررسی های مستقل از جدیدترین کارت گرافیک انویدیا برای سال 2022 خواهیم بود. باید گفت که به خاطر داشته باشید که کارت گرافیک GeForce GTX 16‌30 برای کارها و بازی های حتی نیمه سنگین نیز مناسب نیست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها