بنچمارک جدید RTX 4090 و 66 درصد برتری به نسبت RTX 3090

کارت‌های گرافیک سری GeForce RTX 4000 نیامده غوغا به پا کرده‌اند! با وجود آنکه چند ماهی تا معرفی و عرضه آنها باقی مانده و حتی انویدیا توزیع این خانواده را تا 2 ماه به تعویق انداخته است، اما اخبار پیرامون تست، بنچمارک و مشخصات فنی آنها به شدت ادامه دارد. این بار شاهد گل کاری پرچمدار این سری یعنی GeForce RTX 4090 در Time Spy Extreme هستیم. با مازستا همراه باشید.

برنامه تست 3DMark حاوی چند بنچمارک برای محک زدن کارت های گرافیک است که Time Spy Extreme از جمله آنها است. Time Spy Extreme برای محاسبه توان یک GPU در شبیه سازی و اجرای سه بعدی کاربرد داشته و Time Spy Extreme عمدتا برای کارت های گرافیک میان رده و بالا رده استفاده می شود.

RTX 4090

همانطور که احتمالا می دانید، kopite7kimi یکی از افشاگران دنیای سخت افزار است که اینک بنچمارک و محک جدیدی را از کارت گرافیک GeForce RTX 4090، پرچمدار سری GeForce RTX 4000 منتشر کرده است.

با توجه به تصاویر منتشر شده توسط این منبع معتبر، کارت گرافیک RTX 4090 در بنچمارک Time Spy Extreme موفق به کسب امتیاز بیش از 19000 شده است؛ در حال حاضر هیچ یک از کارت های گرافیک جهان موفق به کسب چنین امتیازی نشده اند.

با توجه به امتیاز دریافتی GeForce RTX 4090، باید گفت که پرچمدار بعدی انویدیا تا 66 درصد سریع تر از کارت گرافیک RTX 3090 Ti است. البته دست کم در این بنچمارک. انتظار می‌رود RTX 4090 بر اساس سیلیکون 5 نانومتری AD102 ساخته شود و تعداد هسته‌های CUDA آن 16384 باشد. IPC بالاتر از معماری جدید، همراه با فرکانس کاری بالاتر و محدودیت های قدرت، می تواند به این شاهکار کمک کند.

شایان ذکر است که این بنچمارک به کتابخانه DirectX 12 تکیه داشته و البته فاقد تست Ray Tracing است. به نظر می رسد در بهترین حالت، RTX 4090 در زمستان امسال وارد میدان رقابت شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها