ایسوس به شکلی عجیب کارت گرافیک GeForce GT 730 را زنده کرد!

وضعیت کارت‌های گرافیک چندان مطلوب نبوده اما اقدامات برخی شرکت‌ها در نوع خود بسیار عجیب است. ایسوس بدون سر و صدا، کارت گرافیک GeForce GT 730 را با یک مدل جدید زنده کرد. آیا خرید این کارت گرافیک منطقی است؟

ایسوس به شکلی عجیب کارت گرافیک GeForce GT 730 را زنده کرد!
ایسوس به شکلی عجیب کارت گرافیک GeForce GT 730 را زنده کرد!

شرکت ایسوس بدون سر و صدا کارت گرافیک جدیدی از GeForce GT 730 را با خنک کننده بدون فن معرفی کرد. درست است که کارت‌های گرافیک در وضعیت مناسبی قرار ندارند، اما معرفی یک مدل بسیار قدیمی از معماری کپلر هم بسیار عجیب به نظر می‌رسد. GeForce GT 730 می‌تواند برای بسیاری از کاربران مناسب باشد؛ به عنوان مثال سیستم‌هایی که به کارت گرافیک اداری و متوسط برای کاربردهای روزانه نیاز دارند.

و یا حتی اجرای برنامه‌های گرافیکی و … کارت گرافیک ASUS GT 730 از خنک کننده بدون فن با یک هیت سینک بهره برده و 2 گیگابایت حافظه گرافیکی GDDR5 را به همراه 384 هسته CUDA یدک می‌کشد. این کارت گرافیک دارای 4 پورت HDMI 1.4 است. کمبود کارت‌های گرافیک منجر به ایجاد اقداماتی عجیب توسط شرکت‌ها می‌شود؛ اما شاید بهتر باشد که مدل‌هایی نظیر GT 1030 را زنده کرد.

به عنوان مثال شرکت Palit کارت گرافیک GeForce GTX 1050 Ti را مجدداً در خط تولید خود قرار داد. و یا انویدیا چندی پیش کارت گرافیک GeForce GT 1010 را با معماری پاسکال معرفی کرده بود. GeForce GT 730 از سال 2014 به بعد تولید نشده بود؛ اما ایسوس مجدداً آن را احیا کرد. این کارت گرافیک دارای فرکانس پایه 902 مگاهرتز و بوست 927 مگاهرتز است.

این کارت گرافیک می‌تواند حتی با پاورهای 300 واتی نیز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین GeForce GT 730 ایسوس توان مورد نیاز خود را از درگاه PCI-E دریافت می‌کند. این کارت گرافیک امکان نمایش ویدیوهای UHD/4K را نیز داراست. آقای جنسن هوآنگ در روزهای اخیر تأیید کرده بود که کمبود کارت‌های گرافیک GeForce RTX تا سال 2022 ادامه خواهد داشت. به هر حال شاید بهتر بود که ASUS مدل‌هایی دیگر مانند GTX 1050/Ti و مواردی از این دست را مجدداً وارد خط تولید می‌کرد!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها