کمپانی جی اسکیل سریع‌ترین رم جهان را با فرکانس 6800 مگاهرتز معرفی کرد!

شرکت های سازنده حافظه نیمه هادی به تازگی پرده از رم های DDR5 خود برداشته اند؛ در این میان اکثر آنها به فرکانس های پایه قناعت کرده و رم های DDR5 آنها در فرکانس های 4800، 5000 و حداکثر 5200 مگاهرتز فعال هستند. اما آیا شما تصور رم با فرکانس 6800 مگاهرتز را خواهید داشت؟

با این وجود G.SKILL به تازگی سریع ترین رم های جهان را از خانواده DDR5 رونمایی کرده است که منجر به حیرت همگان شده و نشان داده است که پتانسیل حافظه های DDR5 بیش از این مقدار است.

کمپانی جی اسکیل سریع‌ترین رم‌های جهان را با فرکانس 6800 مگاهرتز معرفی کرد!
کمپانی جی اسکیل سریع‌ترین رم‌های جهان را با فرکانس 6800 مگاهرتز معرفی کرد!

کمپانی G.SKILL به تازگی سری دوم رم های DDR5 خود را در حالی رونمایی کرده است که توجه کاربران و رسانه ها شدیدا به آنها جلب شده است.

رم های فوق در خانواده جدید Trident Z5 قرار داشته و برای آخرین پردازنده های دسکتاپ نسل دوازدهم Intel Core و مادربردهای چیپست Intel Z690 طراحی شده اند. سریع ترین رم های جهان دارای فرکانس خیره کننده 6800 مگاهرتز هستند. تا کنون هیچ یک از کمپانی های فوق رم هایی با این فرکانس را رونمایی نکرده و جی اسکیل اولین کمپانی در این زمینه است.

رم های Trident Z5 DDR5 از پروفایل اورکلاک Intel XMP 3.0 Extreme Memory Profile به طور کامل پشتیبانی کرده و با نسخه دوم نیز سازگار هستند. اگر چه رم های DDR5 با ولتاژ راه انداز کمتر از رم های DDR4 یعنی 1.1 تا 1.2 ولت سازگار هستند،

اما به هر حال یک خنک کننده برای فرکانس های بالا بد نیست. جی اسکیل نیز از یک خنک کننده زیبا در دو مدل برای این خانواده استفاده کرده است. یک گروه دارای LED RGB نوع ARGB بوده و یک مدل نیز فاقد دیودهای LED RGB هستند.

شرکت جی اسکیل نتایج تست ثبات و استرس رم های Trident Z5 DDR5 را با پردازنده های نسل دوازدهم اینتل منتشر کرده است. شایان ذکر است که رم های Trident Z5 DDR5 به تراشه مرغوب ساخت سامسونگ مجهز شده اند که در برنامه های تست نیز به این مسئله اشاره شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها