بزرگ‌ترین فروشندگان حافظه رم و DRAM در جهان را بشناسید

syntheyes

SynthEyes (سینت آیز)

اگر در مباحث جلوه های ویژه فعالیت میکنید، بعد است که نام SynthEyes را نشنیده باشید. سینت آیز (چشمان مصنوعی) نام نرم افزاری قدرتمند در

ادامه مطلب »

به نظر شما بزرگ‌ترین فروشنده حافظه رم و DRAM در جهان کدام کمپانی است؟ آیا فروش حافظه‌های رم در سال‌های اخیر تغییری داشته است؟ با یک گزارش جالب توجه در این زمینه همراه مازستا باشید.

فروش حافظه‌های رم در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. به دلیل بالا رفتن تقاضا برای تراشه‌های حافظه‌های رم، فروش این قطعات به شکل عجیبی بالا رفته است. از اتومبیل‌های جدید گرفته تا لپ تاپ، کنسول‌های بازی، کامپیوترها و … نیازمند استفاده از حافظه‌های رم هستند که به دلیل بالا رفتن ظرفیت مورد استفاده، در نهایت فروش این قطعات را بالا برده است.

بزرگ‌ترین فروشندگان حافظه رم و DRAM در جهان را بشناسید
بزرگ‌ترین فروشندگان حافظه رم و DRAM در جهان را بشناسید

تولیدکنندگان DRAM در سال 2020 با فروش بسیار بالایی روبرو بودند؛ در این میان باید دید که کدام شرکت بالاترین میزان فروش حافظه‌های رم را داشته است. بد نیست بدانید که کمپانی کینگستون (Kingston) بالاترین سهم بازار را از فروش حافظه‌های DRAM کسب کرده است. بر اساس گزارش TrendForce، فروش انواع نوت بوک در سال 2020 تا 26 درصد افزایش یافته است. درآمد حاصل از فروش ماژول‌های رم نیز به طور سالانه با 5 درصد افزایش سودهی همراه بوده است.

درآمد حاصل از فروش حافظه‌های DRAM در سال 2020 به 16.9 میلیارد دلار رسیده است که نزدیک به 1 میلیارد دلار بیشتر از سال 2019 است. Kingston با کسب 78 درصد از بازار، بزرگ‌ترین فروشنده حافظه‌های رم در سال 2020 بوده است. Kingston با همین نام و یا نام‌های تجاری دیگر نظیر HyperX، موفق شده است تا با فروش تراشه‌های رم در سیستم‌های دسکتاپ و لپ تاپ و … به سهم 78 درصدی دست یابد.

بزرگ‌ترین فروشندگان حافظه رم و DRAM در جهان را بشناسید
بزرگ‌ترین فروشندگان حافظه رم و DRAM در جهان را بشناسید

در نتیجه تنها نزدیک به 22 درصد از این بازار در اختیار برندهای دیگر قرار دارد. کینگستون از این بازار 13.2 میلیارد دلار درآمد را از آن خود کرده است که به تنهایی چند برابر بیشتر از شرکت دوم لیست. البته بد نیست بدانید که سهم کینگستون از این بازار تا حدودی ریزش داشته است. سهم کینگستون از سال 2019 تا 2020 با کاهش 2.33 درصدی روبرو بوده است که در نتیجه باید گفت که شرکت‌های دیگر فعال در این حوزه این مقدار را بین خود تقسیم کرده‌اند.

شرکت Adata با کسب درآمد 540 میلیون دلاری در رتبه دوم قرار دارد. در نتیجه باید گفت که کمپانی‌ای دیتا با کسب 3.19 درصد از بازار در رتبه دوم قرار دارد. در جدول درون متن می‌توانید ترتیب کمپانی‌های فروشنده حافظه‌های رم و DRAM را در سال 2020 مشاهده کرده و جزئیات درآمد و میزان فروش آنها را مشاهده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها