بازار چین فروش غیر قانونی Intel Core i9-12900K را آغاز کرده است!

اگر تصور کرده اید که چینی ها دست از گند زدن به دنیای سخت افزار بر می دارند، باید گفت که شدیدا در اشتباه هستید! این بار آنها به جان پردازنده های نسل دوازدهمی اینتل موسوم به آلدر لیک افتاده اند و با فروش غیر قانونی Intel Core i9-12900K خبر ساز شده اند.

اینتل در آبان ماه سال جاری پردازنده های نسل دوازدهم خود در بخش دسکتاپ خانگی را با نام Alder Lake معرفی خواهد کرد. پردازنده های آلدر لیک با پرچمداری Intel Core i9-12900K همراه هستند که به گفته منابع معتبر، با قیمت زیر 700 دلار و در رنج 600 دلار به فروش می رسد. حال مطلع شدیم که چینی ها دست به کار شده و فروش غیر قانونی پردازنده Intel Core i9-12900K را آغاز کرده اند!

بازار چین فروش غیر قانونی Intel Core i9-12900K را آغاز کرده است!
بازار چین فروش غیر قانونی Intel Core i9-12900K را آغاز کرده است!

منابع معتبر از جمله وب سایت VC مطلع شده اند که پردازنده های Intel Core i9-12900K در بازار سیاه چین به فروش می رسند. به گفته این منابع، پردازنده های Intel Core i9-12900K با قیمت 700 دلار در بازار این کشور به فروش می رسند.

تعداد CPU هایی که در اختیار فروشندگان در بازار سیاه چین قرار دارد نامشخص است؛ همچنین هنوز مشخص نشده است که آنها پردازنده های نسل دوازدهم اینتل آن هم در نوع پرچمدار را چگونه به دست آورده اند!

با این وجود می دانیم که این اتفاق پیش از این روی داده بود. پیش از معرفی یک پلتفرم جدید، سازندگان سخت افزار نظیر AMD و Intel سخت افزارهای خود نظیر پردازنده ها را به تولید کنندگان سخت افزار و بررسی کننده ها می دهند.

از این رو همواره بخشی از این قطعات در بازار سیاه به فروش می رسد. ناگفته نماند که بخش اعظم CPU های Intel Core i9-12900K که در این بازار به فروش می رسند، از مدل های مهندسی بوده و پرفورمنس آنها مقداری کمتر از نمونه های نهای است.

این اقدام به شدت غیر قانونی بوده و مغایر با قوانین NDA است. طبق قوانین NDA فروش و ارائه هرگونه اطلاعات در مورد قطعات سخت افزاری، تا زمان معرفی رسمی ممنوع است.

همچنین منابع چینی گزارش می دهند که تعداد از CPU های Intel Core i9-12900K فروخته شده در بازار سیاه چین دارای ایرادات جزئی هستند. پس به نظر می رسد که با نزدیک بودن به زمان عرضه آنها، خرید چنین محصولاتی اشتباه است!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها