رونمایی JangaFX از ابزار SceneryGen

بر اساس آخرین خبرها، شاهد رونمایی JangaFX از ابزار SceneryGen هستیم. این ابزار که برای ساخت زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد، در آینده عرضه خواهد شد. در ادامه با جزییات بیشتر همراه مازستا باشید.

SceneryGen ابزار طراحی سه بعدی برای تولید زمین به صورت real-time

ابزار SceneryGen

ابزار SceneryGen که در ابتدا به عنوان یک پروژه کوچک بین دوره‌ای از فعالیت‌ها روی ابزارهای شبیه‌سازی در زمان واقعی (real-time) با نام EmberGen و LiquiGen توسعه داده شد، راهی سریع برای تولید نقشه‌های ارتفاع یا زمین سه‌بعدی است. این ابزار روز گذشته در جریان پخش زنده شرکت JangaFX رونمایی شد که در واقع ابزاری بلادرنگ برای ساخت زمین در مقیاس سیاره‌ای است.

JangaFX آن را به عنوان جانشین Grand Designer، «مولد جهان رویه‌ای» توصیف می‌کند که توسط «گیل داموزو» (Gil Damoiseaux) توسعه داده شده است. او اکنون به عنوان مشاور فنی در این شرکت مشغول به کار است. این ابزار دارای یک رابط و گردش کار شبیه EmberGen است که کاربران می‌توانند با استفاده از ترکیبی از گراف گره و کنترل‌های لغزنده و منحنی، زمین تولید کنند.

این نرم افزار در واقع به عنوان یک ابزار ساده و کارآمد برای تولید نقشه‌های ارتفاع و زمین سه‌بعدی برای برنامه‌های در زمان واقعی مانند بازی‌ها ارائه شده است و به اندازه ابزارهایی مانند World Creator یا Terragen به طور کامل ارائه نخواهد شد. با این حال، در حال حاضر شامل چند ویژگی پیشرفته‌تر است: نسخه نمایشی اولیه هم مه محیطی و هم آب متحرک را نشان می‌دهد که امکان ایجاد رندرهای زیبا را فراهم می‌کند.

قیمت، سیستم مورد نیاز و تاریخ انتشار

JangaFX هنوز قیمت، سیستم مورد نیاز یا تاریخ انتشار SceneryGen را اعلام نکرده است و خود نام در حال حاضر یک عنوان کاری است. EmberGen هنوز در مرحله بتا است و نسخه فعلی EmberGen 0.7.5.5 فقط برای ویندوز 10 در دسترس است.

اشتراک Indie، برای هنرمندان با درآمد کمتر از 1 میلیون دلار در سال، 19.99 دلار در ماه یا 199.99 دلار در سال هزینه دارد و کاربران پس از 12 ماه واجد شرایط دریافت مجوز دائمی استفاده از این برنامه هستند.

نظر شما درباره ابزار SceneryGen چیست؟ دسترسی به این برنامه برای کاربری‌های ویژه مخصوص به خود را تا چه حد موثر و کارآمد می‌دانید؟ شما تجربه استفاده از چه نمونه‌های مشابهی را دارید؟ برای ما در نظرات بنویسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها