نسخه‌های جدید LuxCoreRender 2.6 و BlendLuxCore 2.6 به زودی عرضه خواهند شد

تیم LuxCoreRender به زودی نسخه‌ی 2.6 رندر فیزیکی منبع باز (LuxCoreRender 2.6) و پلاگین ادغام Blender (BlendLuxCore) را منتشر خواهد کرد. این به‌روزرسانی‌ گردش کار مدیریت رنگ را در نرم‌افزار بهبود می‌بخشد، پشتیبانی از OpenColorIO 2.0 و نقشه‌برداری OpenColorIO را ارائه می‌کند و در نهایت تجزیه نورهای مش را حدود ۳ برابر سریع‌تر خواهد کرد.

نسخه‌های جدید LuxCoreRender 2.6 و BlendLuxCore 2.6 به زودی عرضه خواهند شد
نسخه‌های جدید LuxCoreRender 2.6 و BlendLuxCore 2.6 به زودی عرضه خواهند شد

یک موتور رندر CPU/GPU هیبریدی که قبلاً LuxRender نام داشت

LuxCoreRender که قبلا به عنوان LuxRender شناخته می‌شد، در سال 2018 با تغییر نام، وب سایت جدید، انجمن و مستندات آنلاین راه‌اندازی مجدد شد. این یک موتور رندر فیزیکال با طیف وسیعی از ویژگی‌های تولید، ارائه شده و از LuxCoreRender 2.0، رندر هیبریدی C++/OpenCL در CPU و GPU پشتیبانی می‌کند.

LuxCoreRender 2.6 با پشتیبانی از OpenColorIO 2.0 و تجزیه‌ی بهتر چراغ‌های مش

به‌روزرسانی 2.6، گردش کار مدیریت رنگ را در نرم افزار بهبود می‌بخشد، به طوری که LuxCoreRender تبدیل به آخرین برنامه‌ی DCC برای پشتیبانی از OpenColorIO 2 (OCIO 2) که نسخه‌ی جدید استاندارد مدیریت رنگ است می‌شود. فضاهای رنگی OpenColorIO برای نقشه‌های بافت، متریال‌ها و نورها و برای نقشه‌برداری رنگ پشتیبانی می‌شوند.

این به‌روزرسانی همچنین هنگام محاسبه‌ی روشنایی، با تجزیه چراغ‌های مش با حدود 3 برابر سریع‌تر و پشتیبانی از CPU هنگام پیش‌پردازش منابع نور، عملکرد را بهبود می‌بخشد. تغییرات دیگر شامل بهبودهایی در رندر و حذف نویز GPU خارج از هسته با Open Image Denoise (OIDN) و سیستم حذف نویز رندر مبتنی بر CPU اینتل است.

از سوی دیگر علاوه بر برنامه‌ی اصلی، کتابخانه آنلاین رایگان متریال و مدل‌های سه بعدی برای کاربران LuxCoreRender با مدل‌های جدید مبلمان دنیای واقعی نیز در BlenderArtists.org به‌روزرسانی شده‌اند.

سیستم مورد نیاز و دسترسی

LuxCoreRender 2.6 تحت مجوز Apache 2.0 برای سیستم‌عامل‌های Windows، Linux و macOS در دسترس است. BlendLuxCore 2.6 نیز با Blender 2.82-2.93 سازگار بوده اما در حال حاضر با Blender 3.0 کار نمی‌کند. یک افزونه جدید ادغام 3ds Max نیز با نام MaxToLux، ارائه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها