تست کارت‌های گرافیک انویدیا GeForce RTX 3000 در موتور رندر V-Ray RT

دوستان و همراهان مازستا، با شما هستیم به همراه یک مقاله تخصصی دیگر در زمینه مقایسه و بررسی توانایی و عملکرد سخت افزارهای مهم، در پردازش نرم افزارهای کاربردی و پُر استفاده. در روزهای اخیر مقایسه عملکرد کارت های گرافیک ایستگاه کاری انویدیا نظیر سری RTX A و RTX را نرم افزار V-Ray GPU Based منتشر کردیم. این بار به سراغ تستی مشابه خواهیم رفت که در آن از کارت های گرافیک سری NVIDIA GeForce RTX 3000 استفاده شده است. بهترین کارت های گرافیک برای نرم افزار V-RAY را بشناسید.

کارت های گرافیک رندرینگ و ایستگاه کاری انویدیا در مدل هایی نظیر RTX A دارای قیمتی نسبتا بالا در مقابل مدل های گیمینگ و سری جیفورس هستند. از سوی دیگر بسیاری از کاربران خواهان اسمبل سیستمی هستند که افزون بر کاربردهای رندرینگ، امکان اجرای بازی ها را داشته باشد. همین 2 علت کافی است که بسیاری از کاربران کارت های گرافیک سری GeForce را به مدل های ایستگاه کاری و رندرینگ ترجیح دهند.

در روزهای گذشته مقایسه عملکرد کارت های گرافیک NVIDIA RTX A را در موتور رندر V-Ray GPU Based برای شما عزیزان منتشر کردیم. این بار به سراغ جدیدترین کارت های گرافیک انویدیا در سری جیفورس، با معماری آمپر خواهیم رفت. به شما توصیه می کنیم که برای استفاده از موتور رندر V-Ray GPU Based، به کارت گرافیک کمتر از RTX 3060 12GB رضایت ندهید چرا که عملا از سیستم های مورد نیاز آن دور خواهید شد. بسته به نوع فایل و طراحی، V-Ray به طور همزمان به حافظه گرافیکی یا همان VRAM و پردازش تراشه یا همان GPU نیاز خواهد داشت.

کارت های گرافیکی که در این تست برای آزمون انتخاب شده اند به شرح زیر هستند:

  • کارت گرافیک GeForce RTX 3090 24GB
  • کارت گرافیک GeForce RTX 3080 Ti 12GB
  • کارت گرافیک GeForce RTX 3080 10GB
  • کارت گرافیک GeForce RTX 3070 Ti 8GB
  • کارت گرافیک GeForce RTX 3070 8GB
  • کارت گرافیک GeForce RTX 3060 Ti 8GB
  • کارت گرافیک GeForce RTX 3060 12GB

عملکرد کارت های گرافیک GeForce RTX 3000 با معماری آمپر در نرم افزار وی ری، نزدیک به 2 برابر قوی و سریع تر از نسل قبل است! در ادامه می توانید شاهد نتایج تست کارت های گرافیک فوق باشید.

تست کارت‌های گرافیک انویدیا GeForce RTX 3000 در موتور رندر V-Ray RT
تست کارت‌های گرافیک انویدیا GeForce RTX 3000 در موتور رندر V-Ray RT

همانطور که می بینید، کارت گرافیک RTX 3090 در صدر جدول قرار داشته و RTX 3080 Ti نیز با اختلاف جزئی در رتبه دوم قرار دارد. ما به عنوان متخصص ترین مرکز سیستم های سخت افزاری برای سیستم های تولید محتوا، رندرینگ و ایستگاه کاری، به شما توصیه می کنیم که کارت گرافیکی را برای این منظور انتخاب کنید که برای نرم افزارهای دیگر از جمله Cinema 4D, Maya, 3ds Max و موارد مشابه هم مناسب باشد. اگر مقالات مازستا در این حوزه را دنبال کنید، بدون شک می توانید بهترین کارت گرافیک را انتخاب کنید.

تست کارت‌های گرافیک انویدیا GeForce RTX 3000 در موتور رندر V-Ray RT
تست کارت‌های گرافیک انویدیا GeForce RTX 3000 در موتور رندر V-Ray RT

V-Ray Adv از پردازنده یا همان CPU برای رندر استفاده می کند؛ اما V-Ray RT از کارت گرافیک برای رندر استفاده می کند. جالب است بدانید که موتور رندر V-Ray RT برای هسته های CUDA موجود در کارت های گرافیک انویدیا بهینه سازی شده است.

حالت OpenGL در برخی از نسخه ها برای استفاده با کارت های گرافیک AMD وجود دارد، اما تمرکز اصلی بر روی حالت CUDA برای کارت های NVIDIA است. کارت گرافیک منتخب ما برای این تست RTX 3080 Ti است که با قیمت بسیار کمتر، عملکردی نزدیک به RTX 3090 را در موتور رندر V-Ray RT ارائه می کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها