کارت گرافیک Radeon RX 6300 ارزان قیمت و اقتصادی، در راه است

رقابت در حوزه کارت های گرافیک به شدت افزایش یافته و حالا هر دو شرکت ای ام دی و انویدیا به دنبال معرفی چند کارت گرافیک در حوزه Low-End یا ارزان قیمت و میان‌رده هستند. پس از اخباری که از حوزه GeForce GTX 1630 به گوش رسید، اینک نوبت به رقیب آن یعنی Radeon RX 6300 است. با مازستا همراه باشید.

آیا به کارت گرافیک اقتصادی و ارزان قیمت نیاز دارید؟

RX 6300

در روزهای اخیر برای اولین بار مطلبی را برای شما عزیزان منتشر کردیم که مربوط به یک کارت گرافیک ارزان قیمت، از معماری قبلی انویدیا بود. کارت گرافیکی با نام GeForce GTX 1630 که حتی مقداری از GeForce GTX 1650 نیز ضعیف تر است. این کارت گرافیک قادر به اجرای بازی ها خواهد بود اما به هر حال با یک میان رده لو اند روبرو هستیم.

اینک نوبت به AMD می رسید؛ به گفته منابع معتبر، تیم سرخ هم برای عرضه یک کارت گرافیک مشابه آماده می‌شود. کارت گرافیکی با نام Radeon RX 6300. این کارت گرافیک با ریزمعماری RDNA 2، از تراشه NAVI 24 استفاده کرده و احتمالا هدف از عرضه آن رقابت با GeForce GTX 1630 و گرافیک‌های مجتمع اینتل بوده است که این روزها شدیدا قوی شده‌اند.

Radeon RX 6300 خط تولید یک پردازنده گرافیکی مقرون به صرفه و سطح پایین Navi 24 است که مشابه RX 6400 و RX 6500 XT AMD است. این کارت گرافیک یک پله پایین تر از RX 6400 ایستاده و مقداری از آن ضعیف تر است. این امکان وجود دارد که Radeon RX 6300 از تراشه کلاس نوت بوک این شرکت استفاده کند.

هیچ مشخصاتی برای کارت گرافیک جدید Radeon RX 6000 با پردازنده گرافیکی Navi 24 وجود ندارد. البته ای ام دی یک کارت گرافیک با نام RX 6300M را نیز برای بخش لپ تاپ های مخصوص بازی اقتصادی رونمایی کرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها