شبیه سازی صحنه های برفی با SnowFlowPro

SnowFlowPro یکی از پلاگین های ویژه برای نرم افزار 3DS Max و 3DS MAX Design می باشد که میتواند محیط شما را برفی کند. این نرم افزار به راحتی با انتخاب محیط، و انتخاب میزان برف نشسته بروی اجسام، محیط شما را مملو از برف میکند.

مهندسان و آرشیتکت هایی که می خواهند طرح های Exterior آنها در فصل زمستان قرار بگیرد و یک محیط پربرف و طبیعی داشته باشند میتوانند از این پلاگین استفاده نمایید. این پلاگین به صورت کاملا هوشمند برف را روی اجسام قرار میدهد.

شبیه سازی صحنه های برفی با SnowFlowPro
شبیه سازی صحنه های برفی با SnowFlowPro

در نسخه های قبلی زمانی که لبه های دو جسم بروی یکدیگر قرار میگرفت، برف قرار گرفته بروی آن لبه ها (overlapping Object) دچار اشکال شده و از بین می رفت. اما  در نسخه جدید این نرم افزار SnowFlowPro 1.6.3 این مشکل برطرف شده و کار راحتر شده است.

این پلاگین دارای یک متریال به نام SnowFlowMat می باشد که سازگاری کامل با Mental Ray, Vray و Scanline دارد. این پلاگین در دو نسخه تهیه شده که یکی توسط MaxScript نوشته شده و دیگری توسط زبان C++ که امکانات بیشتری را دارد.

نصب افزونه SnowFlowPro بسیار ساده و راحت است. با استفاده از این افزونه به راحتی میتوانید بعد از انتخاب موضوعات، فضای سطح بالای انها را مملو از برف نمایید. نسخه های جدید تر SnowFlowPro بواقع زیبا عمل خواهند کرد. انتخاب و کار بروی سطوح پیچیده ساده بوده و همه عملیات شبیه سازی به صورت خودکار انجام خواهد شد.

ناحیه برفی جدید با یک متریال مجزا مشخص شده که به سادگی قابل انتخاب است. در این حالت میتوانید متریال برف را بروی سطح مورد نظر با یک کلیک تعیین نمایید. همچنین امکان پوشاندن سطوح منحنی ، زاویه دار، متقاطع و … در نسخه جدید فراهم شده و پوشش برف و ضخامت آن با پارامترهای موجود قابل کنترل است. میزان سطح قابل پوشش توسط Grid های انتخابی تعیین می شود.

+

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها