U-Render 2022.4 برای Cinema 4D منتشر شد

U-Render Visual Technology به تازگی U-Render 2022.4 را منتشر کرده که این نسخه در واقع آخرین نسخه‌ی موتور رندر مبتنی بر فیزیک real-time برای Cinema 4D بوده و یک مجموعه ابزار رندر غیر عکاسی جدید را نیز ارائه می‌کند.

سایر تغییرات این نسخه شامل پشتیبانی از Screen Space Global Illumination و چند متریال است. U-Render همچنین مجوزهای دائمی نرم افزار را به نفع اشتراک‌های سالانه متوقف کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار موتور رندر با مازستا همراه باشید.

یک موتور رندر واقعی با پشتیبانی از ویژگی‌های اصلی Cinema 4D

U-Render نوید یک رندر real-time واقعی را می‌دهد. این نرم افزار بیشتر شبیه یک موتور بازی است تا یک رندر آفلاین معمولی و با پشتیبانی خوب از ویژگی‌های اصلی Cinema 4D، از جمله  MoGraphدر اختیار کاربران قرار دارد.

در این نسخه همچنین از متریال PBR پشتیبانی شده و متریال استاندارد Cinema 4D به طور خودکار تبدیل و جابه‌جایی خواهند شد. این نرم افزار در حال حاضر به طور کامل در Cinema 4D ادغام شده و امکان استفاده به عنوان یک viewport را فراهم می‌کند.

ویژگی جدید اصلی U-Render 2022.4، سیستم رندر غیرفوتورئالیستی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا تصاویری با سایه را به صورت real time ارائه دهند.

از سوی دیگر متریال جدید NPR این نرم‌افزار با کنترل‌های استاندارد برای تنظیم سطح شیب‌دار رنگ، به‌علاوه طیف وسیعی از حالت‌های درون‌یابی ارائه می‌شود که امکان ایجاد نوارهای رنگی با لبه‌های سخت یا گرادیان‌های رنگی صاف را فراهم می‌کند.

علاوه بر کانال رنگ، متریال NPR شامل کانال‌های Specularity، Emissive و Rim Light بوده، بنابراین طرح‌های برجسته سایه‌دار، هم به خواص متریال و هم به نور صحنه پاسخ می‌دهند. البته می‌توان گرادیان رنگ پایه را با بافت‌های بیت مپ یا نویزهای اصلی Cinema 4D ترکیب کرد.

علاوه بر این، هنرمندان می‌توانند خطوط کلی را برای رندرها اعمال کنند. در نهایت طرح کلی را می‌توان برای مواد استاندارد PBR نیز اعمال و ظاهر ترکیبی جالبی ایجاد کرد.

سایر ویژگی‌های جدید شامل پشتیبانی از Screen Space Global Illumination (SSGI) برای جلوه‌های نوری غیرمستقیم، پشتیبانی از چند متریال و یک متریال جدید تیز کردن، با هدف رندر برای چاپ است. همچنین یک کتابخانه آنلاین جدید از دارایی‌ها برای دانلود رایگان وجود دارد.

قیمت و دسترسی U-Render 2022.4

U-Render 2022.4 فقط برای Cinema 4D R20 به بالا در سیستم‌عامل‌ ویندوز 10 در دسترس است. این برنامه با هر پردازنده گرافیکی مدرن Nvidia یا AMD کار می‌کند. در نهایت این نرم افزار اکنون فقط به صورت اجاره‌ای ارائه شده و اشتراک آن 275 دلار در سال است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها