کاهش قیمت کارت گرافیک AMD Radeon RX 6900 XT به زیر 1000 دلار

همانطور که احتمالا می دانید، قیمت کارت های گرافیک در چند سال اخیر به شدت بالا رفته است. البته در هفته های گذشته بنا به دلایلی که پیش از این نیز گفته بودیم، بوی کاهش قیمت به مشام می رسد. این بار شاهد سقوط قیمت کارت گرافیک AMD Radeon RX 6900 XT به پایین تر حد خود از زمان معرفی هستیم. با مازستا همراه باشید.

کارت گرافیک AMD Radeon RX 6900 XT یکی از برترین گزینه ها برای ماین، بازی، رندرینگ و ایستگاه کاری است. اما متاسفانه به دلیل هجوم ماینرها به آن و سواستفاده اسکالپرها، شاهد برچسب های قیمت سرسام آور برای آن بودیم.

Radeon RX 6900 XT

اینک یک خبر خوب برای گیمرها و کاربران سیستم های رندرینگ آن است که کارت گرافیک AMD Radeon RX 6900 XT برای اولین بار از زمان معرفی و عرضه به قیمت زیر 1000 دلار سقوط کرده و به قیمت واقعی خود نزدیک تر شده است.

کارت گرافیک AMD Radeon RX 6900 XT که رده بالاترین کارت گرافیک کنونی از تیم سرخ با معماری RDNA 2 است، در فروشگاه هایی مانند فروشگاه آمریکایی Newegg به زیر 1000 دلار رسیده و با قیمت 949 دلار به فروش می رسد. به عنوان مثال می توان به کارت گرافیک سفارشی GIGABYTE RX 6900 XT Gaming OC اشاره کرد که با قیمت هایی بین 955 تا 949 دلار در وب سایت های آمریکایی به فروش می رسد.

حتی در چند طرح تخفیفی و ویژه، قیمت کارت گرافیک RX 6900 XT برای مدت محدود به 899 دلار هم رسید. یکی از دلایل کاهش قیمت این پرچمدار می تواند به دلیل ورود مدل رفرش و بهبود یافته RX 6950 XT باشد.

RX 6900 XT هنوز هم یک کارت گرافیک قدرتمند و سریع است که با RTX 3080 Ti مقایسه شده و به رقابت با آن می پردازد. این کاهش قیمت به زودی در بازارهای دیگر هم دیده می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها