تاریخ عرضه کارت‌های گرافیک AMD Radeon RX 7000 افشا شد!

همانطور که احتمالاً می‌دانید این روزها اخبار پیرامون کارت‌های گرافیک نسل بعدی از هر دو تیم سبز و سرخ به شدت فکر کاربران و گیمرها را مشغول کرده است. پس از ارائه موارد گوناگون از قدرت و توان مصرفی کارت های گرافیک فوق، اینک نوبت به زمان عرضه کارت‌های گرافیک AMD Radeon RX 7000 رسیده است؛ کارت‌های گرافیک RDNA 3 چه زمانی وارد بازارهای جهانی و ایران می‌شوند؟

در روزهای اخیر اخباری پیرامون به تعویق افتادن عرضه کارت های گرافیک نسل بعدی انویدیا، موسوم به خانواده NVIDIA GeForce RTX 4000 را برای شما عزیزان منتشر کردیم.

ظاهرا انویدیا تصمیم گرفته است تا فروش کارت های گرافیک سری RTX 3000 مقداری بیشتر کرده و برای آنها زمان بخرد. در همین حال منابع معتبر از اعلام تاریخ معرفی و عرضه کارت های گرافیک AMD Radeon RX 7000 با معماری RDNA 3 می‌گویند.

کارت‌های گرافیک AMD Radeon 7000 جایگزین کارت های گرافیک فعلی این شرکت موسوم به سری AMD Radeon 6000 می شوند.

به گفته خانم لیزا سو، کارت های گرافیک AMD Radeon 7000 یا همان سری RDNA 3 تا 50 درصد پرفورمنس و عملکرد بهتری را به ازای هر وات مصرفی ارائه می کنند. و اما به سراغ تاریخ عرضه این خانواده دوست داشتنی می رویم.

تاریخ عرضه کارت های گرافیک AMD Radeon RX 7000

به گفته منابع معتبر، اولین کارت های گرافیک از خانواده AMD Radeon RX 7000 در اواخر ماه اکتبر سال 2022، برابر با مهرماه سال 1401 وارد بازار می شوند.

البته این امکان وجود دارد که توزیع آنها به ماه نوامبر یا همان آبان 1401 نیز کشیده شود. این اطلاعات که از افشاگر برجسته اطلاعات سخت افزاری به اسم Greymon55 دریافت شده است،

به گفته این منبع ای ام دی کارت های گرافیک سری Radeon RX 7000 از لیتوگرافی 5 نانومتری نوع EUV بهره برده و تراشه های آن توسط شرکت تایوانی TSMC تولید می شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها