اتودسک سیستم پخش عکس RV 2022 را منتشر کرد

Autodesk به تازگی RV 2022 را به عنوان آخرین نسخه‌ی نمایشگر تصویر و سیستم پخش عکس برای VFX و انیمیشن منتشر کرده است و پشتیبانی از OpenTimelineIO را ارائه می‌کند. این شرکت همچنین اکنون فروش مجوزهای دائمی مستقل RV را متوقف کرده اگرچه این نرم افزار از طریق اشتراک ShotGrid و سیستم ردیابی تولید آن در دسترس است.

نمایشگر تصویر و سیستم پخش با کارایی بالا برای VFX و تولید انیمیشن

RV 2022 که در اصل توسط نرم افزار Tweak توسعه یافته و در سال 2015 توسط Autodesk خریداری شده، یک سیستم نمایش و پخش تصویر با کارایی بالا بوده که برای کارهای VFX و انیمیشن طراحی شده است. تغییر اصلی در Autodesk پشتیبانی از OpenTimelineIO (OTIO) است، فرمت تبادل برای برش داده‌ها در Pixar توسعه یافته و اکنون توسط بنیاد آکادمی نرم افزار نظارت می‌شود.

اتودسک سیستم پخش عکس RV 2022 را منتشر کرد
اتودسک سیستم پخش عکس RV 2022 را منتشر کرد

RV اکنون می‌تواند فایل‌های OTIO را مستقیماً از طریق منوی File > Open بارگذاری کرده، با نرم‌افزار به طور خودکار اطلاعات را در نمودار RV تنظیم کند و هر ابرداده‌ای را که پیدا می‌کند حفظ خواهد کرد. این تغییر، RV را به اولین برنامه‌ی تجاری برای پشتیبانی از OpenTimelineIO تبدیل می‌کند، اگرچه سال گذشته Autodesk پیش‌نمایش پشتیبانی از OTIO را در خود ShotGrid که در آن زمان هنوز Shotgun نامیده می‌شد، انجام داد.

علاوه بر این، RV اکنون به طور پیش فرض از Python 3 استفاده می‌کند و نسخه فعلی زبان برنامه نویسی در RV 2021 معرفی شده است. البته هنوز هم می‌توان این نرم افزار را مجبور به استفاده از Python 2 کرد.

بررسی زنده در RV اکنون در نسخه‌ی بتا برای کاربران ShotGrid

Autodesk قابلیت Live Review را به عنوان یک سرویس جدید مبتنی بر ابر که پخش زنده و همگام‌سازی را در هر تعداد از جلسات RV ارائه می‌دهد، منتشر کرده است. این سیستم که به صورت بتا برای مشتریان دارای سایت‌های ShotGrid در دسترس است، استودیوها را قادر می‌سازد تا بررسی‌های عکس‌برداری همزمان را انجام دهند و کاربران فردی می‌توانند از هر کجای دنیا به آن بپیوندند.

Autodesk همچنین مجوزهای دائمی RV و ابزار رمزگذاری RVIO را به طور کامل متوقف کرده در نتیجه RV از طریق اشتراک در ShotGrid که از سال 2015 با آن همراه شده است، در دسترس خواهد بود.

اتودسک سیستم پخش عکس RV 2022 را منتشر کرد
اتودسک سیستم پخش عکس RV 2022 را منتشر کرد

قیمت و سیستم مورد نیاز RV 2022

RV 2022 برای ویندوز، لینوکس و macOS از طریق اشتراک ShotGrid در دسترس است و هزینه‌ی آن 40 دلار در ماه یا 330 دلار در سال است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
دسته بندی ها