تکنیک DPAF برای تاری هوش مصنوعی در دوربین‌های Canon

همه ما می‌دانیم که کانن (Canon) در حال حاضر مشغول ساختن دوربین‌های vlogging نسل بعدی خود است. تیم تحقیق و توسعه آن‌ها در حال کار با تکنیک DPAF هستند تا عملکرد تاری هوش مصنوعی (AI blur) را در داخل دوربین تعریف کنند. در ادامه همراه ما بخوانید که چگونه Canon از تکنیک DPAF برای تاری هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

تکنیک DPAF برای تاری هوش مصنوعی

زمانی که تکنیک DPAF برای تاری هوش مصنوعی داخل دوربین تعریف شود، هنگامی که دکمه AI Blur را فشار می‌دهید، دوربین به طور خودکار لنز شما را روی حداکثر دیافراگم تنظیم می‌کند و سپس با کمک الگوریتم‌های پیشرفته هوش مصنوعی پیکسل‌های DPAF (BLRrmax) به کاربران این امکان را می‌دهد تا نوع بوکه یا تاری بیشتر را متناسب با نیاز خود تعریف کنند.

تکنیک DPAF برای تاری هوش مصنوعی در دوربین‌های Canon
تکنیک DPAF برای تاری هوش مصنوعی در دوربین‌های Canon

سند ثبت اختراع

مسئله اصلی در طراحی و پیاده سازی این تکنیک، تهیه یک دستگاه تصویربرداری است. در واقع دوربین باید در هنگام تصویربرداری از یک تصویر ترکیبی عمق، ضمن حفظ وضوح، تداخل تاری را با توجه به یک منطقه در بزرگنمایی حذف ‌کند.

راه حل این موضوع آن است که دستگاه تصویربرداری به واحد تصویربرداری 22‌ مجهز شود تا تعدادی تصاویر با زاویه دید مختلف و در موقعیت‌های کانونی مختلف ثبت ‌کند. از سوی دیگر به واحد کنترل سیستم 50 نیاز است تا اطلاعات فاصله سوژه‌ها را بدست ‌آورد و برای تعیین مقدار دیافراگم بر اساس اختلاف فواصل تفاوت ایجاد ‌کند.

واحد پردازش تصویر 24 باید تعدادی از تصاویر را ترکیب کند و واحد تصویربرداری 22 تعدادی از تصاویر را با مقدار دیافراگم تنظیم شده توسط واحد کنترل سیستم 50 ضبط خواهد کرد.

واحد پردازش تصویر 24 با انجام محاسبه فوق در تمام مناطق مجاور، برخی از میزان تار شدگی را محاسبه می‌کند (برای مثال: مناطق 511 و 513 در شکل 5 و مناطق 512 و 513).

در مرحله S405، واحد پردازش تصویر 24 حداکثر میزان تاری محاسبه شده در مرحله S404 را به عنوان حداکثر میزان تاری تعیین می‌کند. در مرحله S305، واحد کنترل سیستم 50، مقدار گشادگی دیافراگم را بر اساس میزان تاری مجاز تعیین می‌کند. میزان تاری مجازی که در اینجا ذکر شده است ممکن است بسته به خواص لنز یا موارد مشابه از پیش تعیین شده باشد یا توسط کاربر تنظیم شود.

در نهایت میزان تاری d در واحد تصویربرداری 22 با روش‌های خاصی محاسبه می‌شود. همچنین D نشان دهنده دیافراگم موثر و BLRrmax نشان دهنده حداکثر میزان تاری برآورد شده در مرحله S304 است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها