مایکروسافت معتقد است که سرویس‌های ابری نمی‌توانند جایگزین کنسول‌های فیزیکی شوند

استریم کردن بازی‌ها به لطف سرویس‌های ابری در چند وقت گذشته به یک نقطه فروش عظیم برای خدمات اشتراک جدید شرکت‌ها تبدیل شده است. هر دو مایکروسافت و سونی این قابلیت را در سرویس‌های اشتراکی خود ارائه می‌دهند تا شما بتوانید با دستگاه‌های مختلف بازی‌ها را تجربه کنید. برخی حتی معتقدند که این سرویس‌های ابری در آینده‌ای نزدیک جایگزین تمام کنسول‌ها و سخت افزارها می‌شوند. در ادامه با مازستا همراه باشید.

در یک سخنرانی در رویداد 2022 تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ، مدیر ارشد محصولات جهانی در بخش گیم پس ایکس باکس، Pav Bhardwaj خبر داد که سرویس‌های ابری از راه رسیده‌اند.

او در این سخنرانی گفت که “در مقایسه با هشت سال پیش وضعیت پهنای باند و فناوری به شدت تغییر کرده است، ولی در عین حال انتظارات نیز به موازات آنها افزایش یافته است.

فکر می‌کنم که ما به نقطه‌ای رسیدیم که می‌توانیم بازی‌ها را با استفاده از خدمات ابری از طریق تلویزیون‌های هوشمند به همان روشی که Disney+ و Netflix ارائه می‌شود،‌ ارائه دهیم. با همان سطح کیفیت و بدون نیاز به یک کنسول”.

تلویزیون‌های سامسونگ هم اکنون با بخش جدید به نام The Hub عرضه می‌شوند که با سرویس‌های پخش بازی مانند گیم پس، GeForce Now و Google Stadia از قبل تجهیز شده است. Bhardwaj همچنین به راحتی سرویس ابری و بدون نیاز به دانلود بازی‌ها یا حتی امکان بازی روی گوشی‌های موبایل هم اشاره کرد.

با این حال او همچنین اشاره کرد که این سرویس‌های ابری هنوز نمی‌توانند جایگزین کنسول‌ها شوند. به گفته او برخی افراد هنوز هستند که دوست دارند که یک کنسول را به همراه تعدادی بازی فیزیکی در کنار تلویزیون خود داشته باشند.

از نظر او سرویس ابری یک جایگزین نیست و تنها یک مسیر جدید است برای دسترسی راحت‌تر همه افراد به بازی‌ها و این ویژگی قرار نیست به هیچ وجه تهدیدی برای کنسول‌ها باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها