مسابقات ESL تیم‌های روسیه را حذف کرد

اولین لیگ برتر ورزش‌های الکترونیکی در جهان، ESL تیم‌های وابسته به دولت روسیه را از شرکت در تمامی مسابقات ممنوع کرد. بیانیه‌ای که امروز ESL منتشر کرد، تهاجم روسیه به اوکراین را به شدت محکوم کرد و تمام مسابقات را به تاخیر انداخت. در ادامه با مازستا همراه باشید.

مسابقات ESL تیم‌های روسی را حذف کرد
مسابقات ESL تیم‌های روسی را حذف کرد

در این بیانیه از ESL انها اعلام کردند که “از حمله روسیه به اوکراین شوکه شده‌ایم و متاسف هستیم. امیدواریم که برای حل سریع مشکلات و صلح آمیزی به زودی اقدام شود. پس از نظارت و بررسی موقعیت، در حال حاضر مجموعه‌ای از اقدامات اولیه را در برنامه داریم.”

اول، ESL قصد دارد تا برای کمک به تحت تاثیر قرار گرفتگان میزان مبلغی را به سازمان ملل اهدا کند. همچنین کارکنانی که داوطب به انجام کمک‌های بشردوستانه شوند می‌توانند از حقوق خود در آن مدت زمان اطمینان کسب کنند. کارکنانی که تحت تاثیر جنگ نیز قرار گرفته باشند تحت حمایت کامل مالی قرار می‌گیرند.

در ادامه نیز‌ اعلام کردند که تمام تیم‌های وابسته به دولت روسیه تا اطلاع ثانوی از شرکت در مسابقات ESL منع می‌شوند. بازیکنان روسی می‌توانند در مسابقات شرکت کنند،‌ ولی مجاز به نمایندگی از کشور خود یا دریافت حمایت از هر سازمان متصل به دولت روسیه یا حامی دولت روسیه نیستند. این شامل هر سازمانی که به روسیه یا اختلافات روسیه و اوکراین متصل باشد نیز می‌شود.

Virtus.Pro یک تیم روسی تحت حمایت پرچم روسیه و ESForce است. تیم Navi،‌ یک تیم اوکراینی CS:GO به تازگی بعد از انکار کردن وحشی‌گری روسیه علیه اوکراین توسط ESForce با آنها قطع ارتباط کرد. این تنها چند روز پس از اینکه کاپیتان تیم Navi، s1mple به دنبال اتحاد جهانی در برابر تجاوز روسیه بود، افتاد.

ESL تنها مجموعه‌ای نیست که اقداماتی را بر علیه روسیه انجام داده است. شرکت‌های CDPR، سونی، پوکیمان و … نیز از سوی صنعت گیمینگ به این کار روسیه واکنش نشان داده‌اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
دسته بندی ها