انویدیا هم روسیه را تحریم کرد؛ گیمرها و کاربران روسی بیچاره شدند!

بدون شک این روزها در جریان اخبار تجاوز روسیه به خاک اوکراین قرار گرفته اید؛ در پی این اقدام صدها دولت رسمی، کمپانی، توسعه دهنده و … دولت و مردم روسیه را تحریم کرده اند. از شرکت های آسیایی گرفته تا غربی و آمریکایی که در نتیجه آنها فشارهای زیادی به روسیه وارد شده است. این بار هم نوبت به بزرگ ترین سازنده کارت های گرافیک، انویدیا می رسد تا کاربران و گیمرهای روسیه را از کارت های گرافیک خود محروم سازد!

انویدیا هم روسیه را تحریم کرد؛ گیمرها و کاربران روسی بیچاره شدند!
انویدیا هم روسیه را تحریم کرد؛ گیمرها و کاربران روسی بیچاره شدند!

در پی حمله روسیه به خاک اوکراین، دست کم در بخش فناوری شرکت های بسیاری اقدام به تحریم دولت و مردم روسیه کرده اند تا بدین ترتیب مردم با افزایش فشار به دولت، جلوی ادامه جنگ را بگیرند. از جمله شرکت های برجسته جهان که تا به امروز در این حوزه، یعنی سخت افزار و دیجیتال اقدام به تحریم روسیه کرده اند می توان به سامسونگ، سی دی پراجکت، اینتل، ای ام دی و مایکروسافت اشاره کرد.

تمامی محصولات شرکت های فوق از گوشی های هوشمند گرفته تا بازی، کنسول های بازی، انواع پردازنده و … مشمول تحریم های کمپانی های مورد نظر شده اند. در حالی که در روز گذشته Microsoft به طور رسمی خبر تحریم مردم روسیه را در پی تجاوز به خاک اوکراین تایید کرد، امروز هم کمپانی NVIDIA به جمع تحریم کنندگان روسیه پیوست.

اینطور که پیداست، وضعیت برای دولت و مردم روسیه به شدت بحرانی شده و رابطه آنها با دیگر نقاط جهان به طور کامل قطع شده است.

شرکت NVIDIA به طور رسمی اعلام کرد که در پی حمایت از مردم اوکراین و با هدف احترام به مرزهای کشورهای سراسر جهان، فروش انواع کارت های گرافیک را در کشور روسیه متوقف کرده است. بخش اعظم این تحریم ها به سخت افزارهای مورد استفاده توسط دیتا سنترها، شتاب دهنده های گرافیکی، هوش مصنوعی، تجهیزاتی که در سیستم های امنیتی و نظامی استفاده می شوند، خودرو و … خواهد بود.

به نظر می رسد که در روزهای آتی دیگر کمپانی های مطرح جهان مانند انویدیا نیز به کارزار تحریم روسیه و مردم آن بپیوندند. با توجه به تحریم های فوق و عدم عرضه محصولات شرکت های مورد نظر به بازار روسیه، کسب و کارهای بسیاری شکست خورده و نرخ بیکاری و تورم در این کشور به سرعت بالا برود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
دسته بندی ها