تحریم‌ روسیه پایان ندارد؛ این بار گیمرهای روسی تحریم شدند!

حمله بی رحمانه روسیه به کشور اوکراین این روزها داغ ترین اخبار در سراسر جهان است؛ پس از تهاجم روسیه به خاک اوکراین، تحریم هایی سنگین یکی پس از دیگری مردم، دولت و تمامی بخش های کشور روسیه را در بر گرفت. بخش بزرگی از این تحریم ها به دنیای گیم، فناوری و حتی سخت افزار مرتبط می شود. این بار نوبت به تحریم گیمرهای روسیه می رسد!

تحریم‌های روسیه پایان ندارد؛ این بار گیمرهای روسی تحریم شدند!
تحریم‌های روسیه پایان ندارد؛ این بار گیمرهای روسی تحریم شدند!

در بخشی از تحریم های گستره کشورهای جهان علیه روسیه، در هفته گذشته AMD و Intel اعلام کردند که فروش CPU، خصوصا پردازنده هایی که در تجهیزات نظامی استفاده می شوند را به روسیه ممنوع کرده و به تحریم های بین المللی پیوستند. در حال حاضر بورس روسیه پس از سقوط بسیار سنگین، به طور کامل تعطیل شده است. اقتصاد این کشور در حال فروپاشی بوده و این تازه آغاز ماجرا است.

در تازه ترین اخبار مرتبط با کار ما، متوجه شدیم که دولت اوکراین از شرکت هایی مانند سونی، مایکروسافت و توسعه دهندگان بازی درخواست کرده است که به سرعت روسیه و گیمرهای این کشور را تحریم کنند.

معاون نخست وزیر اوکراین، میخائیلو فدوروف، در نامه ای رسمی از تیم ایکس باکس و پلی استیشن و همچنین سازندگان بازی درخواست کرده است که سرورهای خود را بر روی گیمرهای روسی بسته و تمامی آنها را تحریم کنند. هدف از این کار افزایش فشار به قشری بزرگ از مردم روسیه است تا بدین ترتیب آنها نیز با نارضایتی از وضعیت موجود، دولت روسیه و پوتین را تحت فشار قرار دهند.

در وضعیت کنونی تحریم های بین المللی و همچنین تجاوز به خاک اوکراین، به خودی خود منجر به تظاهرات های گسترده در خاک روسیه شده است. تنها چند ساعت پس از درخواست میخائیلو فدوروف و درج نامه در حساب توییتر وی، استودیوی CD Projekt به این درخواست پاسخ مثبت داده و فروش بازی های خود در روسیه را متوقف کرد.

توقف فروش نسخه های فیزیکی از جمله Cyberpunk 2077 و The Witcher از همین حالا در روسیه آغاز شده است. باید به زودی شاهد تحریم های دیگر در این راستا باشیم. شایان ذکر است که در کنار روسیه، کشور بلاروس نیز مشمول تحریم های فوق شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

نظرات (1)

  1. ی

    حمله بی رحمانه ! :)) نخندون مارو. نویسنده این مطلب ظاهرا نمیدونه حمله بی رحمانه چه شکلی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
دسته بندی ها