ماینرهای اتریوم در 18 ماه 15 میلیارد دلار برای خرید کارت‌های گرافیک هزینه کرده‌اند!

همانطور که احتمالا می دانید، یکی از دلایل کمبود کارت‌های گرافیک و افزایش شدید قیمت این سخت افزار مهم، هجوم ماینرها به منظور استخراج رمزارزهایی مانند Ethereum بوده است. به نظر شما آنها در 18 ماه گذشته چه مبلغی را صرف خرید کارت های گرافیک کرده‌اند؟ با مازستا همراه باشید تا جزییاتی از ماینرهای اتریوم را در اختیارتان قرار دهیم.

برخی از رمزارزهای دیجیتال به منظور استخراج نیازمند قطعات سخت افزاری نظیر کارت‌های گرافیک هستند. ماینرهای اتریوم یکی از آنها است.

این رمزارز در سال های اخیر شدیدا مورد توجه قرار گرفته و به رقیب جدی بیت کوین مبدل شده است. برای استخراج آن به کارت‌های گرافیک و ماشین‌های ماین متکی بر GPU نیاز است.

ماینرهای اتریوم

طی آخرین اخبار متوجه شدیم که ماینرهای Ethereum برای استخراج این رمز دیجیتال، در 18 ماه گذشته 15 میلیارد دلار را بابت خرید کارت های گرافیک هزینه کرده‌اند!

مبلغی وحشتناک که حتی بالاتر از خرید گیمرها بوده است. در میان آمار تعداد محدودی از گیمرهایی که در مواقع بیکاری از سیستم خود جهت ماین استفاده کرده‌اند نیز وجود دارند.

جالب است بدانید رقم هزینه شده 15 میلیارد دلار نه برای پردازنده، حافظه رم و … بوده بلکه تنها برای خرید کارت‌های گرافیک هزینه شده است.

پس باید گفت که ارقام اصلی که خرید ریگ‌های ماین را در بر می‌گیرد به مراتب بیشتر نیز خواهد بود. بسیاری از ارزهای دیجیتال تا پایان سال 2020 افزایش قیمت قابل توجهی داشتند و میلیون‌ها نفر را بر آن داشت تا برای استخراج سریع اتریوم کارت گرافیک خریداری کنند.

تقاضا به میزان قابل توجهی از عرضه پیشی گرفته و قیمت ها را افزایش داد. میانگین قیمت فروش کارت‌های گرافیک بیش از 400 دلار در سال 2019 به حدود 800 دلار در سال 2020 افزایش یافت.

با این وجود اتریوم در چند ماه گذشته 80 درصد از ارزش خود را از دست داده است و بسیاری از افراد را ناچار به فروش کارت‌های گرافیک، به صورت دست دوم کرده است. در همین حال می‌دانیم که با توجه به خبر روزهای اخیر، قیمت کارت‌های گرافیک در اکثر کشورها کاهش یافته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها