Light Engine نسخه 2.3 Light Tracer Render را منتشر کرد

Light Engine، آخرین نسخه رندر گرافیکی مبتنی بر فیزیک Light Tracer Render 2.0 را منتشر کرد که این محصول تجاری برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و macOS ارائه شده و همچنین به عنوان یک سرویس رایگان مبتنی بر مرورگر در دسترس است.

این به‌روزرسانی از چراغ‌های IES، چراغ‌های مشبک، سایه‌های شفاف و حالت سوزاننده جدید پشتیبانی می‌کند. در ادامه با مازستا همراه باشید تا جزییات بیشتر را در اختیارتان قرار دهیم.

یک ردیاب پرتوهای GPU مبتنی بر فیزیک برای وب و دسکتاپ

Light Tracer Render اولین بار در سال 2019 به عنوان یک رندر آزمایشی مبتنی بر مرورگر منتشر شد و به عنوان اولین رندر گرافیکی مبتنی بر فیزیک در جهان، تحت وب ارائه شد. این برنامه در طول دو سال گذشته، نسخه دسکتاپ مستقلی را به دست آورده است که روی ویندوز و macOS اجرا شده و به طور پیوسته برای تجسم معماری و محصول، رشد کرده است.

Light Tracer Render
آخرین نسخه رندر گرافیکی مبتنی بر فیزیک Light ‌Tracer Render 2.0

Light Tracer Render مدل‌ها را در قالب‌های استاندارد سه‌بعدی شامل OBJ، FBX، Collada و glTF، و داده‌های CAD در قالب STEP/IGES و فرمت Rhino’s 3DM وارد می‌کند. این نرم افزار از مدل متریال اولیه دیزنی که به طور گسترده در سایر نرم افزارهای DCC استفاده می‌شود، پشتیبانی کرده و با کتابخانه‌ای از بیش از 300 متریال PBR آماده ارائه می‌شود.

اگرچه Light Tracer Render در ابتدا برای نورپردازی مبتنی بر HDRI طراحی شده بود، اما به طور فزاینده‌ای از سایر جریان‌های نورپردازی پشتیبانی می‌کند. این نرم افزار که مبتنی بر WebGL 2.0 است، با هر دو پردازنده گرافیکی AMD و Nvidia کار می‌کند.

تغییرات کلیدی در Light‌ Tracer‌ Render 2.0 شامل پشتیبانی از IES و چراغ‌های مش و افزایش قابلیت استفاده آن در گردش‌های کاری تجسم معماری است. از سوی دیگر بهبودهای گردش کار شامل گزینه‌هایی برای ذخیره و جابجایی بین نماهای دوربین است.

Light Tracer Render همچنین اکنون از متریال PBR و زبری فلز پشتیبانی می‌کند. تغییرات دیگر شامل کتابخانه‌های داخلی جدید تنظیمات نور استودیویی و متریال PBR و یک ویجت جدید تصحیح رنگ برای درجه‌بندی خروجی رندر شده است.

علاوه بر این، اکنون امکان وارد کردن مدل‌ها در قالب PLY و فرمت SKP SketchUp وجود دارد. کاربران همچنین می‌توانند انیمیشن‌های اسکلتی را با فرمت glTF و همچنین فرمت FBX هم import و هم export کنند.

قیمت و سیستم مورد نیاز

نسخه دسکتاپ Light Tracer Render 2.3 برای سیستم‌عامل‌های Windows 10 به بالا و macOS 10.15 به بالا در دسترس است. مجوزهای شناور دائمی جدید 99 دلار هزینه دارند و هزینه اشتراک 9 دلار در ماه است.

نسخه آنلاین Light Tracer Render 2.3 رایگان بوده و در هر مرورگری که از WebGL 2.0 پشتیبانی کند کار خواهد کرد. Light Engine مرورگرهای مبتنی بر Chromium مانند Chrome یا Edge را توصیه می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها