Light Engine نسخه 2.2 Light Tracer Render را منتشر کرد

Light Engine به تازگی نسخه‌ی جدیدی از 2.2 Light Tracer Render را منتشر کرد و به عنوان آخرین نسخه‌ی رندر گرافیکی مبتنی بر فیزیک، در اختیار کاربران ویندوز و macOS در یک سرویس رایگان مبتنی بر مرورگر قرار داد. این به‌روزرسانی از چراغ‌های IES، چراغ‌های مشبک، سایه‌های شفاف و حالت سوزاننده جدید پشتیبانی کرده، سایه و بازتاب را برای رندرهای محصول اضافه می‌کند و کار نرم افزار با مواد پوشش داده شده را دوباره انجام می‌دهد.

Light Engine نسخه 2.2 Light Tracer Render را منتشر کرد
Light Engine نسخه 2.2 Light Tracer Render را منتشر کرد

یک ردیاب پرتوهای GPU مبتنی بر فیزیک برای وب و دسکتاپ

Light Tracer Render اولین بار در سال 2019 به عنوان یک رندر آزمایشی مبتنی بر مرورگر منتشر شد و به عنوان اولین رندر گرافیکی مبتنی بر فیزیک در جهان برای وب مطرح شد و یک ردیاب اشعه GPU عالی است. Light Tracer Render مدل‌ها را در قالب‌های استاندارد سه بعدی import می‌کند که شامل OBJ، FBX، Collada و glTF، و داده‌های CAD در قالب STEP/IGES و فرمت Rhino’s 3DM است.

این نرم افزار از مدل مواد اولیه دیزنی که به طور گسترده در سایر نرم افزارهای DCC استفاده می‌شود، پشتیبانی کرده و با کتابخانه‌ای با بیش از 300 متریال PBR آماده ارائه شده است. اگرچه Light Tracer Render در ابتدا برای نورپردازی مبتنی بر HDRI طراحی شده بود، اما به طور فزاینده‌ای از سایر جریان‌های نورپردازی نیز پشتیبانی می‌کند. ویژگی‌های رندر آن شامل render passes، post effects، filmic tonemapping و حذف نویز CPU و GPU است.

این نرم افزار که مبتنی بر WebGL 2.0 است، با هر دو پردازنده‌ی گرافیکی AMD و Nvidia، کارایی و عملکرد خوبی را ارائه خواهد کرد و به طور کلی با هر پردازنده‌ی گرافیکی تولید شده از سال‌های  ۲۰۱۲-۲۰۱۳ به بالا سازگار خواهد بود.

تغییرات کلیدی در Light Tracer Render 2.0 شامل پشتیبانی از IES و چراغ‌های مش و افزایش قابلیت استفاده‌ در گردش‌های معماری است. تغییرات دیگر عبارتند از حالت جدیدی برای رندر کردن اثرات سوزاننده بر اساس هدایت مسیر و مدیریت بهتر سایه‌هایی که توسط اجسام شفاف ایجاد می‌شوند. از سوی دیگر بهبودهای گردش کار را در این نسخه شاهد هستیم.

ویژگی‌های جدید در نسخه‌ی 2.2 Light Tracer Render، شامل سیستم فیزیکی خورشید و آسمان بر اساس مدل Hosek-Wilkie است که در موتورهای رندر مانند OctaneRender و Blender’s Cycles پشتیبانی می‌شود. همچنین در به‌روزرسانی جدید، پشتیبانی از لایه‌های متریال و یک افکت bloom post فیزیکی اضافه شده است.

Light Engine نسخه 2.2 Light Tracer Render را منتشر کرد
Light Engine نسخه 2.2 Light Tracer Render را منتشر کرد

قیمت و سیستم مورد نیاز 2.2 Light Tracer Render

نسخه‌ی دسکتاپ Light Tracer Render 2.2 برای سیستم‌عامل‌های  Windows 10به بالا و macOS 10.15 به بالا در دسترس است. از سوی دیگر مجوزهای شناور دائمی جدید 99 دلار هزینه دارند و هزینه‌ی اشتراک آن 9 دلار در ماه و 84 دلار یا 72 دلار در سال است.

البته بد نیست بدانید که نسخه‌ی آنلاین آن رایگان است و در هر مرورگری که از WebGL 2.0 پشتیبانی کند قابل دسترسی است. Light Engine مرورگرهای مبتنی بر Chromium مانند Chrome یا Edge را برای اجرای Light Tracer Render 2.2 توصیه می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها