ویژگی‌های جدید رندر Cycles X بلندر

Blender خلاصه‌ای از آخرین ویژگی‌های Cycles X، بازنویسی موردانتظار موتور رندر Blender’s Cycles را پیش از انتشار پایدار آن درBlender 3.0 ، منتشر کرده است. تغییراتی که از زمان انتشار اولیه آلفا انجام شده شامل بهبود رندر مو و خز، مدیریت بهتر انسداد محیط و حذف نویز و پشتیبانی از میکرو-جیتینگ است.

ویژگی‌های جدید رندر Cycles X بلندر
ویژگی‌های جدید رندر Cycles X بلندر

Cycles X  همچنین از پردازنده‌های گرافیکی AMD و Nvidia در ویندوز در Blender 3.0 پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از پردازنده‌های گرافیکی AMD تحت لینوکس در Blender 3.1 به همراه یک باطن جدید Metal برای macOS دنبال می‌شود.

عملکرد بهبود یافته به ویژه در حجم و مو

Cycles X که اولین بار در آوریل معرفی شد، بازنویسی اصلی موتور رندر تولیدی بلندر است که قصد دارد آینده آن را برای 10 سال اثبات کند. آزمایش‌های اولیه نشان داد که Cycles X در صحنه‌های بنچمارک Blender در هنگام اجرای پردازنده گرافیکی Nvidia Quadro RTX 6000 تا 7 برابر سریع‌تر از Cycles رندر می‌شود.

حداکثر افزایش سرعت در نسخه فعلی کمی بالاتر است. از سوی دیگر Blender 3.0 تا 1.5-8 برابر سریع‌تر از Blender 2.93 در آخرین نسخه‌ی GPU RTX A6000  انویدیا رندر می‌شود.

علاوه بر این، پشتیبانی از گذرهای عمق حذف نویز بازیابی شده و حذف نویز حجم‌ها بهبود یافته است. همچنین پشتیبانی از micro-jittering عملکرد را در هنگام رندر کردن در پردازنده‌های گرافیکی Nvidia تحت OptiX بهبود می‌بخشد.  ساخت‌های کنونی Cycles X هم اکنون از درهم‌سازی فاصله که به نام «micro-jittering» نیز شناخته می‌شود پشتیبانی می‌کند.

کاربران می‌توانند مقدار فاصله را به صورت دستی تنظیم کنند یا از Cycles بخواهند که یک مقدار را به طور خودکار انتخاب کند. طبق گفته بنیاد Blender، درهم‌سازی فاصله می‌تواند عملکرد را «در محدوده 1 تا 5 درصد» در هنگام رندر کردن بر روی GPU بهبود بخشد، اگرچه این تنها زمانی که از Backend OptiX استفاده می‌کنید یک مزیت است.

ویژگی‌های جدید رندر Cycles X بلندر
ویژگی‌های جدید رندر Cycles X بلندر

پشتیبانی از پردازنده‌های گرافیکی AMD اکنون بازیابی شده است. علاوه بر این، Cycles X اکنون از رندرینگ GPU در AMD و همچنین GPUهای Nvidia پشتیبانی می‌کند. در حالی که ساخت‌های اولیه فقط انویدیا بودند، ساخت‌های فعلی از رندرینگ GPU بر روی سخت‌افزار AMD از طریق چارچوب HIP پشتیبانی می‌کنند که جایگزین باطن OpenCL قدیمی Cycles می‌شود.

سیستم مورد نیاز و تاریخ انتشار

Cycles X در حال حاضر در بیلدهای روزانه Blender 3.0 موجود است که قرار است در اوایل دسامبر 2021 برای ویندوز، لینوکس و macOS منتشر شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها