کارت گرافیک دست ساز Lost Joker 2 با دو تراشه متفاوت از سوی یک کاربر خلاق تولید شد

در دنیای سخت افزار گاها شاهد مواردی عجیب و حیرت انگیز هستیم؛ ساخت یک کارت گرافیک دست ساز به نام Lost Joker 2 آن هم با دو تراشه از جمله همین موارد است!

Lost Joker 2
کارت گرافیک دست ساز


امروزه بسیاری از مهندسان سخت افزار و الکترونیک با استفاده از نرم افزارهای متعدد اقدام به طراحی بردهای الکترونیکی می‌کنند. اما در یک اقدام جالب توجه و متفاوت، شخصی با نام Michael Dale اقدام به طراحی و ساخت یک کارت گرافیک دست ساز با دو تراشه متفاوت کرده است.


کارت گرافیکی که توسط Michael Dale تولید شده است، شامل دو تراشه قدیمی 3Dfx Voodoo 3 و PowerVR PCX2 است که هر دو بر روی یک برد نصب شده‌اند. بر روی هر تراشه یک هیت سینک برای دفع حرارت نصب شده و امکان نصب یک تا دو فن نیز برای آن ممکن شده است. این کارت گرافیک علی رغم استفاده از GPU و حافظه‌های نسبتاً قدیمی، ظاهری مدرن و امروزی به خود گرفته است و یک کارت کارخانه ای به نظر می آید.

Lost Joker 2


کارت گرافیک دست ساز این نام دارد، می‌تواند به مانند دیگر کارت‌های گرافیک بر روی اسلات توسعه PCI-E نصب شود. Lost Joker 2 از تراشه Voodoo 3 3500 با فرکانس 183 مگاهرتز و 16 مگابایت حافظه گرافیکی (VRAM) را در کنار PowerVR PCX2 با فرکانس 66 مگاهرتز و 4 مگابایت حافظه به همراه دارد.

Lost Joker 2
Lost Joker 2


با توجه به نوع تراشه‌ها، به نظر می‌رسد که توان این کارت گرافیک در حد اجرای برنامه و نرم افزارهای سنگین امروزی نبوده و تنها به درد کاربردهای سبُک خواهد خورد. سازنده این کارت گرافیک دست ساز تا کنون بنچمارک و یا ویدیویی از عملکرد آن را منتشر نکرده اما می دانیم که این کارت گرافیک سخت افزاری فعال و نهایی است. بدون شک باید فکر اجرای برنامه‌های مهندسی امروزی را با Lost Joker 2 از سر بیرون کنید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها