مایکل گیبسون از توسعه‌دهنده MoI 5 رونمایی کرد

مایکل گیبسون توسعه‌دهنده MoI 5 (Moment of Inspiration 5)، آخرین نسخه نرم افزار سبک وزن NURBS و مدل‌سازی Boolean را معرفی کرده است. برای اطلاعات بیشتر با مازستا همراه باشید.

این نسخه که در حال حاضر در نسخه آزمایشی بسته MoI 4 ارائه شده، یک تم جدید رابط کاربری تاریک را اضافه می‌کند. از سوی دیگر شاهد گروه‌بندی شی در import SVG یا export SVG و پشتیبانی بومی از پردازنده‌های M1 اپل هستیم.

یک مدل‌ساز قدرتمند و سبک NURBS

از زمان انتشار اولیه توسعه دهنده MoI در دهه 2000، به عنوان یک برنامه مدل‌سازی سه بعدی سبک وزن در اختیار طرفداران اختصاصی در جوامع طراحی صنعتی و سرگرمی قرار گرفت. Mol دارای مجموعه‌ای از ابزارهای قدرتمند برای مدل‌سازی NURBS و گزینه تبدیل سطوح تقسیم‌بندی چند ضلعی در فایل‌های OBJ وارد شده به سطوح NURBS است.

علاوه بر فایل‌های OBJ، این نرم‌افزار می‌تواند داده‌ها را در قالب STEP، IGES و Rhino’s 3DM بومی import یا export کند. این توسعه‌دهنده از فرمت‌های دو بعدی از جمله AI و DXF برای import منحنی‌ها یا export حاشیه‌نویسی پشتیبانی می‌کند.

نسخه‌ی جدید MoI 5 با قابلیت گروه‌بندی اشیا و پشتیبانی از SVG

ویژگی‌های جدید در MoI 5 شامل گزینه گروه بندی اشیاء است در نتیجه گروه‌ها را می‌توان از طریق مرورگر صحنه ایجاد کرد. همچنین اکنون می‌توان اشیاء را بر اساس نوع فرعی یا ویژگی مورد نظر دسته‌بندی کرد.

این به‌روز‌رسانی همچنین پشتیبانی از فرمت SVG را هنگام وارد کردن یا صادرات داده‌های برداری اضافه می‌کند. از سوی دیگر تبدیل خودکار سطوح Sub-D را به سطوح NURBS به فایل‌های FBX وارد شده و همچنین فایل‌های OBJ گسترش می‌دهد. کاربران Rhino نیز این امکان را دارند تا یادداشت‌های متنی را در فایل‌های 3DM اضافه و ذخیره کنند.

بهبود گردش کار و پشتیبانی از Metal و M1

بهبودهای گردش کار و UX شامل یک تم جدید و استاندارد صنعتی تاریک UI است. از سوی دیگر کاربران مک، پشتیبانی بومی از API محاسباتی پردازشگر گرافیکی اپل و پردازنده‌های M1 را دریافت می‌کنند. نسخه macOS اکنون یک باینری جهانی برای مک‌های اینتل و M1 است و باید عملکرد را در مدل‌های فعلی بهبود بخشد. همچنین فهرست طولانی‌تری از سایر بهبودهای عملکرد به ویژه هنگام رندر متن موجود وجود دارد.

قیمت و دسترسی توسعه‌دهنده MoI 5

MoI 5 در نسخه بتای بسته MoI 4 در دسترس است. هنوز تاریخ انتشار نهایی آن اعلام نشده اما MoI 4 تنها سه سال طول کشید تا از نسخه بتا اولیه به نسخه تجاری تبدیل شود. MoI 4، برای ویندوز و macOS در دسترس بوده و قیمت آن 295 دلار است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها