ماینرها در اداره پلیس لهستان به استخراج رمزارز مشغول بودند!

این روزها اخباری عجیب از کشف مزارع استخراج رمزارز به گوش می‌رسد که باید گفت از شنیدن آنها حیرت زده می‌شویم؛ پس از کشف مزرعه عجیب با هزاران کنسول پلی استیشن 4 و کارت‌های گرافیک متعدد در اوکراین، این بار نوبت به یک کشف عجیب دیگر می‌رسد که البته در کشور لهستان اتفاق افتاده است. اینبار ماینرها در اداره پلیس لهستان.

ماینرها در اداره پلیس لهستان
ماینرها در اداره پلیس لهستان

پس از کشف مکان مرموز در اوکراین مشخص شد که بخش اعظم سخت افزارها و همچنین بیش از 3800 کنسول PS4، برای مواردی غیر قانونی مورد استفاده قرار گرفته که فروش اکانت و موارد غیر قانونی بازی‌هایی نظیر FIFA 21 از جمله آنها بود. اما حالا کشف یک مزرعه رمزارز آن هم درست زیر گوش پلیس لهستان نکته ای عجیب بوده که نشان می‌دهد ماینرها تا چه حد گستاخ شده‌اند.

کارکنان پلیس فناوری اطلاعات کشور لهستان موفق به کشف یک مزرعه رمزارز، در اداره پلیس این کشور شده اند. مزرعه فوق چگونه کشف شده است؟ داستان از آنجایی آغاز شد که به دلیل مصرف بالای انرژی برق در اداره پلیس، ماموران به آن شک کرده و در نهایت متوجه شدند که ماینرهای لهستانی جرات کرده اند که با حفر یک تونل در یک ایستگاه پلیس، اقدام به استفاده از برق این ایستگاه به منظور استخراج رمزارزها بکنند.

این ماجرا تا جایی پیش رفته است که حتی شبکه های رسمی تلویزیون لهستان نیز با ماموران این پرونده صحبت کرده و به دنبال جزئیات بیشتر بوده اند. در همین راستا یک مامور پلیس اخراج شده و قرارداد یک مامور دیگر نیز لغو شده است. داستان تا جایی پیش رفته بود که حتی ماینرها و افراد خلافکار از اینترنت پُر سرعت پلیس لهستان نیز به صورت رایگان استفاده می کردند.

استخراج رمزارزها در لهستان ممنوع نیست؛ اما زمانی که به شیوه های غیر قانونی مورد انجام قرار گیرد، بدون شک با آن برخورد می شود. این خبر نشان می دهد که دست کم برخی از ماینرها برای رسیدن به اهداف خود از هیچ راهی فروگذار نیستند. حال باید ببنیم که چه جرایمی برای ماینرها در اداره پلیس لهستان اتخاذ خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها