Omniverse Cloud Simple Share وارد دسترسی اولیه می شود

انویدیا Omniverse Cloud را معرفی کرد که این مجموعه‌ از سرویس‌های ابری آتی Omniverse و پلتفرم همکاری سه‌بعدی real-time، در جریان کنفرانس GTC 2022 ساخته شده است. با مازستا همراه باشید تا جزییات بیشتر را در اختیارتان قرار دهیم.

خدمات Omniverse Cloud شامل Nucleus Cloud برای اشتراک‌گذاری صحنه‌های Omniverse به صورت آنلاین و گزینه پخش جریانی برنامه‌های Omniverse Create و Omniverse View از طریق پلتفرم GeForce Now انویدیا است.

Omniverse که قبلاً فقط برای کاربران ویندوز و لینوکس با پردازنده‌های گرافیکی انویدیا به طور کامل در دسترس بود، اکنون برای کاربران کارت‌های گرافیک سایر سازندگان، سایر سیستم‌عامل‌ها و دستگاه‌های تلفن همراه قابل استفاده است.

یک پلتفرم همکاری مبتنی بر USD برای VFX، توسعه بازی، طراحی و تجسم

Omniverse که به طور رسمی در ژانویه امسال منتشر شد، به هنرمندان و طراحان در هر نقطه از جهان این امکان را می‌دهد تا در پروژه‌های real-time همکاری کنند.

داده‌ها بین برنامه‌های CAD و DCC سازگار و Omniverse در قالب USD، با پلاگین‌های رابط موجود برای ابزارهایی از جمله 3ds Max، Maya، Revit، Rhino، SketchUp و Unreal Engine رد و بدل می‌شود.

Omniverse Cloud

علاوه بر هسته Omniverse، انویدیا اپلیکیشن‌های frontend را برای کارهای خاص منتشر کرده است که می‌توان به Omniverse Create برای چیدمان صحنه و ویرایش و Omniverse View برای بررسی صحنه اشاره کرد.

Omniverse برای مک‌، تلفن همراه و ایستگاه‌ کاری با پردازنده‌های گرافیکی AMD یا Intel

تا کنون، Omniverse عملاً به کاربران ایستگاه‌های کاری با سخت افزار Nvidia محدود بود و اجزای اصلی آن و برنامه‌های Omniverse Create و Omniverse View فقط بر روی ویندوز یا لینوکس اجرا می‌شدند اما اکنون طیف سازگاری و پشتیبانی آن گسترده‌تر شده است.

با عرضه‌‌ی Omniverse Cloud، امکانات Omniverse Create و Omniverse View از طریق GeForce Now (پلتفرم پخش بازی‌های Nvidia) در دسترس قرار خواهند گرفت. برنامه‌ها در GeForce اکنون در فضای ابری روی پردازنده‌های گرافیکی RTX اجرا می‌شوند و نمایشگر ویوپورت به دستگاه کاربر پخش می‌شود.

از سوی دیگر Nucleus Cloud به کاربران این امکان را می‌دهد تا روی صحنه‌های سه‌بعدی اشتراک‌گذاری شده و میزبان ابری ویرایش کنند. این سیستم که در اوایل سال جاری معرفی شد و در حال حاضر برای کاربران دارای حساب‌های توسعه‌دهنده انویدیا در دسترس است و کاربران را قادر می‌سازد تا ویرایش‌های مشترکی را در صحنه‌های سه‌بعدی اشتراک‌گذاری شده با میزبانی ابر انجام دهند.

دسترسی و سیستم مورد نیاز Omniverse Cloud

Nucleus Cloud و Simple Share در حال حاضر به صورت رایگان برای کاربران دارای حساب‌های توسعه‌دهنده Nvidia در دسترس هستند. برای ثبت نام، باید قرارداد دسترسی زودهنگام انویدیا را بپذیرید.

مجموعه کامل خدمات Omniverse Cloud، از جمله پخش برنامه، قرار است در سال جاری در دسترسی اولیه قرار داشته باشد. در نهایت انویدیا هنوز قیمت این سرویس را اعلام نکرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها