Autodesk نرم افزار Maya 2023.1 را منتشر کرد

Autodesk به تازگی نرم افزار Maya 2023.1 را به عنوان جدیدترین نسخه نرم افزار مدل‌سازی و انیمیشن سه بعدی خود منتشر کرده است. این نسخه با بهبود روند کار مدل سازی بولی و نقاشی و افزودن یک الگوی رابط HumanIK جدید ارائه شده است.

در این نسخه افزونه شبیه‌سازی مولتی‌فیزیک مایا نیز به‌روزرسانی شده است. با Bifrost 2.5 که Operator SDK جدید را برای سفارشی‌سازی عملکرد Bifrost از طریق برنامه‌نویسی C++ یا ادغام آن با ابزارهای C++ موجود معرفی می‌کند نیز در این نسخه در اختیارتان کاربران قرار خواهد گرفت.

نرم افزار Maya 2023.1

به‌روزرسانی‌های HumanIK، مدل‌سازی Boolean و نقاشی

ویژگی‌های جدید در نرم افزار Maya 2023.1 شامل یک قالب رابط جدید برای HumanIK و محاسبگر IK Maya است. از سوی دیگر الگوی FullRigControlsConfig.xml فهرستی از تمام مفاصل ستون فقرات، گردن، مفاصل دست و پا، مفاصل اضافی شانه و استخوان‌های اضافی انگشت و پا را ارائه می‌کند.

به‌روزرسانی‌های تدریجی برای گردش کار مدل‌سازی Boolean نیز در این نسخه وجود دارد. همچنین اکنون امکان کپی کردن اشیا با کلیک راست روی آنها در پشته وجود دارد.

در خارج از برنامه اصلی، افزونه multiphysics Bifrost برای Maya به‌روزرسانی قابل توجهی دریافت کرده است. SDK نیز امکان ایجاد هر دو عملگر Bifrost، گره‌های Bifrost برنامه‌ریزی شده در C++ و انواع Bifrost را فراهم می‌کند و می‌توانند هم در نمودار Bifrost و هم در عملگرهای C++ استفاده شوند.

تغییرات دیگر شامل مجموعه جدیدی از گره‌ها برای شبیه‌سازی حجم‌های چند رنگ با استفاده از Aero، محاسبگر سیال گازی Bifrost است. همچنین تعدادی به‌روزرسانی‌های گردش کار و عملکرد، به‌ویژه شبیه‌سازی‌هایی که از طریق فیلدها کنترل می‌شوند، وجود دارد.

نرم افزار Maya 2023.1

تغییرات کلیدی شامل پشتیبانی از کتابخانه آنلاین رایگان متریال MaterialX AMD و نمایش متریال MaterialX در macOS است. این به‌روزرسانی همچنین گره MaterialX colorCorrect را برای پشتیبانی بهتر از سایه‌زن‌های بومی مایا ارائه می‌دهد.

قیمت و دسترسی نرم افزار Maya 2023.1

Maya 2023.1 برای سیستم‌عامل‌های Windows 10 به بالا، RHEL/CentOS 7.6-7.9 یا 8.5 و Rocky Linux 8.5 و macOS 10.14 به بالا در دسترس است.

نرم افزار Maya 2023.1 فقط به صورت اجاره‌ای بوده و هزینه اشتراک آن 225 دلار در ماه یا 1785 دلار در سال است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
دسته بندی ها