افزونه The Grove Release 11 برای بلندر منتشر شد

F12 که با نام مستعار توسعه دهنده Wybren van Keulen شناخته می‌شود، به تازگی افزونه The Grove Release 11 آخرین نسخه ابزار مبتنی بر نرم افزار بلندر (Blender) خود را برای تولید مدل‌های درختی قابل قبول بیولوژیکی عرضه کرده است. این بروزرسانی یک ابزار Roots جدید برای تولید ریشه‌های در معرض نمایش به نرم افزار پایه اضافه می‌کند که در واقع یک پنل فراگیر جدید، برای تقلید از اشکال درختانی است که در توده‌های متراکم رشد می‌کنند. این بروزرسانی همچنین نرم افزار را برای استفاده از سیستم گره‌های هندسی بلندر (Blender’s Geometry Nodes) به روز می‌کند. در ادامه با توضیحات بیشتر در این باره با مازستا همراه باشید.

قابلیت تقلید از اشکال رشد درختان واقعی

ابزار The Grove رویکردی پارامتریک برای تولید درختان دارد و با کنترل‌هایی که عوامل تعیین‌کننده اشکال گیاهان واقعی را تقلید می‌کنند، می‌تواند در نتیجه مدل‌هایی با ظاهر واقعی‌تر ایجاد کند. هنگامی که شکل کلی یک درخت تنظیم شد، The Grove جزییات را با استفاده از Twigs اضافه می‌کند.

هندسه نمونه‌ای که نه تنها شاخه‌های واقعی را نشان می‌دهد؛ بلکه، برگ‌ها، گل‌ها و میوه‌ها را به طور جداگانه به برنامه اصلی می‌آورد.

این ابزار در واقع یک افزونه برای نرم افزار بلندر است؛ اما، هندسه بافتی حاصل را می‌توان در فرمت‌های فایل استاندارد، از جمله FBX و OBJ، برای استفاده در سایر برنامه‌های DCC خروجی گرفت.

به جز این کاربران همچنین می‌توانند انیمیشن‌های باد و رشد درختان را به کمک نسخه جدید ابزار The Grove  تولید کنند که قابلیت خروجی گرفتن در قالب Alembic را نیز دارد.

نسخه 11: ابزار جدید Roots و پنل فراگیر

تغییرات در نسخه 11 شامل ابزار جدید Roots برای تولید ریشه‌های در معرض دید در پایه درختان است. این مورد فقط برای ایجاد مجموعه‌ای از ریشه‌ها در سطح زمین در نظر گرفته شده است، نه کل شبکه ریشه؛ بنابراین، برای سرعت و نه دقت بیولوژیکی مطلق طراحی شده است.

علاوه بر این، یک پنل Surround جدید اثر سایه زدن همسایگان را زمانی که درختان در توده‌های متراکم رشد می‌کنند، تقلید می‌کند که در نتیجه آن درختان بلند و نازک با چند شاخه پایین‌تر و برگ‌ها فقط در قسمت بالایی ظاهر خواهند شد.

بر پایه گره‌های هندسی بلندر و نه سیستم ذرات آن

خوب است بدانید که سیستم The Grove برای تکثیر Twigs اکنون از گره‌های هندسی جدید بلندر به جای سیستم ذرات آن استفاده می‌کند. این تغییر علاوه بر سرعت بخشیدن به تکثیر و تنظیم بیشتر، امکان معرفی نوع باد جدید Breeze را فراهم کرده است که تغییر شکل باد موجود را تکمیل می‌کند و همیشه روشن است.

ذخیره درختان رشد کرده به شکل قابل ویرایش با سیستم جدید Stash

آخرین بروزرسانی افزونه The Grove همچنین یک سیستم جدید Stash را برای ذخیره درختان رشد یافته روی دیسک اضافه می‌کند. ذخیره درخت به عنوان Stash امکان وارد کردن آن را به یک صحنه جدید بلندر به شکل قابل ویرایشی می‌دهد و می‌تواند به عنوان یک سیستم Undo دستی استفاده شود؛ زیرا، The Grove با سیستم Undo در خود نرم افزار بلندر سازگار نیست.

علاوه بر این، تعدادی بروزرسانی برای ابزارهای موجود و الگوریتم‌های زیربنایی نرم افزار وجود دارد. نمونه آن نیز ابزار Plant است که اکنون به شیب زمین پاسخ می‌دهد تا درختان را عمود بر دامنه یک تپه رشد دهد.

قیمت و دسترسی افزونه The Grove Release 11

افزونه The Grove Release 11 برای بلندر اکنون برای نسخه‌های Blender 2.80 و بالاتر در دسترس است که روی سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و macOS اجرا می‌شود.

نسخه مستقل Indie تک کاربره آن نیز دارای 140 یورو (حدود 143 دلار) قیمت خرده فروشی پیشنهادی سازنده است. از زمان انتشار قبلی، F12 نسخه استودیویی جدیدی را نیز معرفی کرده است که دارای 720 یورو (735 دلار) قیمت خرده فروشی پیشنهادی سازنده بوده و به جز آن تک تک شاخه‌ها 9 یورو (معادل 9 دلار) هزینه دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها