راهنمای خرید سیستم گرافیکی : نرم افزارها

در سری ویدیوهای راهنمای خرید سیستم گرافیکی، در اولین قسمت به اهمیت نرم افزارها و نوع قطعاتی که برای هر کدام از آنها نیاز است خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که خرید سیستم در بخش گرافیک کامپیوتری وابسته به نوع نرم افزار کاری شماست و بدون شناخت دقیق نیازمندیهای نرم افزاری و سخت افزاری به هیچ عنوان نباید اقدام به خرید سیستم نمایید.

نرم افزارها، اولیت اصلی

بسیاری از نرم افزارهای گرافیک کامپیوتری نیازمندهای متفاوتی در اجرا دارند. به عنوان مثال برخی موتورهای رندرینگ نیاز به پردازنده مرکزی یا CPU دارند، برخی نیاز به پردازنده گرافیکی یا GPU و برخی هم به هر دو یعنی Hybrid Processing . پش شما نمی توانید بدون توجه به نوع نیازمندی سخت افزاری ، اقدام به خرید سیستم نمایید. اگر در توضیحات وب سایت سازنده نرم افزار شما ، نوع محاسبات انجام شده با نام CPU Based بیان شده باشد، بدین معناست که این نرم افزار یا موتور رندر نیاز به پردازنده مرکزی یا همان سی پی یو برای پردازش خود دارد. در نتیجه در بحث راهنمی خرید سیستم در این نرم افزار باید به سی پی یو مناسب توجه نمایید.

اما اگر نیازمندی سخت افزاری شما بر اساس عنوان GPU Based باشد، در راهنمای خرید سیستم گرافیکی خود باید به کارت های گرافیکی با پردازنده های گرافیکی توجه بیشتری نمایید. در مواردی که از نوع Hybrid باشند، باید هم سی پی یو و هم کارت گرافیک مناسبی تهیه نمایید.

راهنمای خرید سیستم گرافیکی

خرید سیستم برای گرافیک کامپیوتری چه مدلسازی، چه رندرینگ، چه شبیه سازی و جلوه های ویژه و چه تدوین و افکت ویدیویی، با سیستم های گرافیکی کمی متفاوت است زیرا وابسته مستقیم به کار و نوع پروژه های کاری شما دارد. در این نوع خرید صرفه جویی در برخی قطعات باعث می شود که انتخاب های بسیار قدرتمندتر و ضروری تری را به درستی انجام دهیم. در این سری ویدیوهای راهنمای خرید سیستم گرافیکی، قصد داریم که در این موضوع بیشتر با شما صحبت کنیم. انتخاب درست سی پی یو، مادربرد، کارت گرافیک ، حافظه ذخیره سازی و حافظه اصلی همگی باید با دقت و به درستی تعیین شود تا در نرم افزار مورد نظرتان بهترین بازده را داشته باشد.

تماشای ویدیو در یوتیوب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

نظرات (1)

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها