آشنایی با متریال شیشه

در ادامه ویدیوهای آشنایی با متریال های و خصوصیات آن به آشنایی با متریال شیشه می رسیم. در قسمت های اول و دوم و سوم را میتوانید مشاهده نمایید.

متریال های شیشه

متریال های شفاف یکی از مهمترین و کاربردی ترین متریال های فضای رندرینگ هستند. آشنایی با متریال glass، میتواند شما را در ساخت Material های دقیق و فیزیکال شیشه یاری دهد.

در بسیاری از پروژه ها، حداقل یک یا دو متریال شفاف مانند آب و شیشه و سنگ های تزیینی وجود دارد. در نتیجه شما حتما باید با نحوه ساخت و خصوصیات این متریال ها آشنا باشید. برای آشنایی با متریال شیشه و دیگر متریال های شفاف مانند آب و …، باید خصوصیات اصلی این مواد را بهتر بشناسید.

IOR

یکی از مهمترین مولفه های متریال های شفاف و نیمه شفاف است. در این ویدیوی آموزشی ، شما یاد خواهید گرفت که چگونه با دقت فیزیکی مولفه IOR را تنظیم و استفاده کنید. سایتی در این خصوص معرفی می شود که میتوانید با تکیه بر آن IOR تمام متریال ها را به راحتی پیدا و استفاده کنید.

آشنایی با متریال شیشه
آشنایی با متریال شیشه

Despersion

برای آشنایی با متریال Glass و دیگر متریال های شفاف، باید از خصوصیت بسیار مهم پراکندگی در تنظیمات شیدر glass استفاده نمایید. این مولفه یک قابلیت فیزیکی است که باید به دقت تنظیم شود. زیاده یا کم بودن آن کاملا طرح شما را غیر واقعی جلوه خواهد داد. در این ویدیو این مولفه به خوبی تشریح می شود.

Reflection /Refraction Color

رنگ انعکاس و شکست نور در متریال های شفاف بسیار مهم است. برای آشنایی با متریال های glass، باید این دو را از هم تمیز داده و بدانید که هر کدام چه قابلیتی دارند.

Transmitted Color

یکی دیگر ازمولفه های مهم در متریال های شفاف، Transmitted Color است. این خصوصیت با Refraction Color متفاوت است. باید بدانید که تاثیر آن بروی شیشه و دیگر متریال های شفاف در چیست.

آشنایی با متریال شیشه

در این ویدیوی آموزشی هر آنچه که باید در مورد متریال شیشه بدانید آورده شده است. این ویدیوها وابسته به موتور رندرینگ خاصی نیستند و میتوانید در تمام موتورهای رندرینگ از آن استفاده نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها