شتاب دهنده قدرتمند AMD Instinct MI300 برای شرکت‌های فعال در حوزه‌های طراحی

تیم سرخ در حوزه شتاب دهنده‌های سخت افزاری نیز حرف‌هایی برای گفتن دارد. شرکت ای ام دی به تازگی داده‌هایی مهم را از یک شتاب دهنده سخت افزاری خاص با نام AMD Instinct MI300 منتشر کرده است که برای شرکت‌هایی که کارهایی مانند معماری، طراحی و عمران در آنها صورت می‌گیرد، بسیار جالب توجه است. با مازستا همراه باشید.

مادامی که نام شتاب‌دهنده سخت افزاری را می‌شنویم، ناخودآگاه تراشه‌های گرافیکی یا همان GPU در نظرمان پدیدار می شود؛ اما یک شتاب‌دهنده سخت افزاری که می‌تواند در سرور و یا یک کیس مادربرد جای گیرد، می‌تواند دارای CPU و GPU به صورت همزمان باشد.

AMD Instinct MI300

البته از آنجایی که پردازنده‌های مستقل در چنین سیستم‌هایی عملکردی بهتر دارند، عمدتا شتاب دهنده‌های سخت افزاری تنها به تراشه‌های گرافیکی متکی هستند.

شتاب‌دهنده سخت افزاری جدید شرکت ای ام دی با نام AMD Instinct MI300 شناخته شد. به واقع می‌ توان آن را یک APU دانست. AMD Instinct MI300 یک Accelerated Processing Unit (APU) است که درون خود ترکیبی از پردازنده و کارت گرافیک را ارائه می‌کند.

این محصول در بخش پردازنده از هسته‌های پیشرفته ZEN4 استفاده کرده و هنوز اطلاع دقیقی از تعداد هسته‌های درون آن در دست نیست.

شتاب‌ دهنده توانمند AMD Instinct‌ MI300 در بخش GPU یا همان پردازنده گرافیکی نیز از ریزمعماری CDNA 3 استفاده می‌کند که به طور خاص برای شتاب دهنده‌ها بهینه‌ سازی شد. AMD Instinct‌ MI300 در سه ماهه سوم سال 2022 وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

این محصول که از هشت واحد Compute Tiles استفاده می کند، از حافظه‌های HBM2 استفاده کرده و می‌ تواند در یک اکوسیستم ابری، سرور، سیستم اشتراکی برای چند کاربر و … ایفای نقش کند. این محصول به اسلات توسعه PCI-E متصل می‌ گردد. شما عزیزان می‌ توانید نظرات خود را در مورد AMD Instinct MI300 در مازستا به اشتراک بگذارید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها