سرمایه گذاری Autodesk روی پلتفرم موکاپ RADiCAL مبتنی بر هوش مصنوعی

طبق آخرین خبرها به نظر می‌رسد Autodesk در شرکت موشن کپچر مبتنی بر هوش مصنوعی RADiCAL با هدف گسترش این پلتفرم برای پشتیبانی از انیمیشن‌های حرفه‌ای و گردش کار VFX سرمایه‌گذاری می‌کند. البته هنوز ابعاد سرمایه گذاری Autodesk روی پلتفرم موکاپ RADiCAL مشخص نشده است. در ادامه با جزییات بیشتر همراه مازستا باشید.

سرمایه گذاری Autodesk روی پلتفرم موکاپ RADiCAL

Autodesk در اطلاعیه جدید خود از سرمایه گذاری روی پلتفرم موکاپ RADiCAL خبر داد و این حرکت را به عنوان بخشی از یک استراتژی در حال انجام برای «دموکراتیزه کردن تولید انتها به انتها در فضای ابری» پس از خریدهای اخیر LoUPE و Moxion توصیف کرد.

شرکت RADiCAL که در سال 2017 تاسیس شد، اولین عضو موج جدید پلتفرم‌های موشن کپچر آموزش دیده با هوش مصنوعی بود. فناوری آموزش دیده با هوش مصنوعی این پلتفرم در واقع انیمیشن را از فیلم‌های ویدیویی برای استفاده در برنامه‌های DCC و موتورهای بازی استخراج می‌کند.

به صورتی که این فناوری حرکت یک بازیگر را از فیلم‌های ویدیویی تک دوربینی گرفته و از داده‌های انیمیشن در قالب FBX برای استفاده در برنامه‌های DCC یا موتورهای بازی خروجی می‌گیرد.

این شرکت پلاگین‌های یکپارچه‌سازی اختصاصی را برای نرم افزارهای Blender، Omniverse و Unreal Engine ارائه می‌کند که فایل‌های FBX تولید شده در برنامه‌های دیگر، از جمله Autodesk’s 3ds Max و Maya، به صورت پیش‌فرض کار می‌کنند.

پلتفرم موکاپ RADiCAL

بخشی از سرمایه گذاری اخیر Autodesk در فناوری‌های مبتنی بر فضای ابری

گردش کار مبتنی بر فضای ابری است. RADiCAL قبلا یک پکیج استودیویی (Studio Package) را به کاربران ارائه می‌کرد که امکانات خود را برای اجرای فناوری در محل ممکن می‌ساخت. این پکیج بعد از مدتی دستخوش تغییرات قیمتی شد و اکنون منسوخ شده است.

علاوه بر این Autodesk طی شش ماه گذشته، شرکت LoUPE، را خریداری کرده است. این شرکت در حقیقت پلتفرم تولید مبتنی بر ابر است که قبلا توسط Tangent Labs، متخصصین بررسی عکس‌ها و روزنامه‌های دیجیتال Moxion توسعه داده شده بود.

قرار دادن RADiCAL در دست کاربران حرفه‌ای‌تر

کاربرانی که در حال حاضر در وب‌سایت RADiCAL فهرست شده‌اند، عمدتا از دنیای آموزش، از جمله SCAD، دانشگاه Full Sail و مدرسه هنرهای تجسمی نیویورک، به علاوه استودیوی غیرانتفاعی انیمیشن Project Spark Studio هستند. پست وبلاگ Autodesk نشان می‌دهد که امیدوار است بتواند این پایگاه کاربران را در آینده گسترش دهد.

«دایانا کوللا» (Diana Colella)، معاون ارشد Autodesk Media & Entertainment در این باره می‌گوید: «راه‌حل قابل استفاده و کاربری آسان RADiCAL برای هنرمندان جدید و سازندگان محتوای نسل بعدی جذاب است. ما مشتاقانه منتظر همکاری با RADiCAL هستیم تا قابلیت‌های همکاری محور موشن کپچر real-time را در دست سازندگان حرفه‌ای دیگر قرار دهیم.»

قیمت اشتراک‌های RADiCAL

جالب است بدانید که قیمت و در دسترس بودن خدمات RADiCAL با سرمایه گذاری Autodesk تغییری نکرده و به روال سابق خود است.

بسته Core آن، که می‌تواند از هر مرورگر وب دسکتاپ استفاده شود، از 24 دلار در ماه تا 234 دلار در ماه هزینه دارد، با اشتراک هایی که به کاربران امکان می‌دهد از 3 تا 120 دقیقه داده‌های انیمیشن در ماه تولید کنند. داده‌های اضافی را می‌توان بر اساس پرداخت به موقع تولید کرد.

مالکیت پلتفرم موکاپ RADiCAL

در رابطه با این سرمایه گذاری تماسی با Autodesk گرفته شد، و این سوال مطرح شد که «آیا اکنون مالکیت اصلی در اختیار RADiCAL است یا خیر و آیا انتظار می‌رود در آینده تغییراتی در سبد محصولات RADiCAL ایجاد شود یا تغییری در روال تولیدات شرکت ایجاد نمی‌شود؟». در جواب به این سوال Autodesk از پاسخ دادن خودداری کرد و در نتیجه ما اطلاع دقیقی در این‌ مورد نداریم.

تنها چیزی که می‌دانیم این است که RADiCAL اکنون «برای ادغام ابزارهای هوش مصنوعی خود برای ضبط حرکت بیشتر در ابزارهای ایجاد محتوای Autodesk، با شروع از نرم افزار Maya کار خواهد کرد». علاوه بر این هیچ تغییری در قیمت‌گذاری یا در دسترس بودن خدمات آن در حال حاضر ایجاد نخواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها