تیم Spirit مسابقات International 2021 را برنده شد

جایزه Aegis بازی Dota 2 برای اولین بار پس از مسابقات افتتاحیه سال 2011 به اروپای شرقی بازگشت و تیم Spirit برنده مسابقات بین‌المللی 2021  و قهرمان جهان شد. پس از پیروزی در مرحله 5 فینال و باخت بازی چهارم، این تیم به سختی توانست به این مقام برسد.

تیم Spirit که در مسکو مستقر است، اکنون بزرگ‌ترین جایزه تاریخ Esports را دریافت کرده است که 18 میلیون دلار است. آنها همچنین اولین تیم از اروپای شرقی هستند که از زمانی که تیم اوکراینی NV مقام اول را در مسابقات بین‌المللی در 2011 به دست آورد، برنده شد.

تیم Spirit مسابقات International 2021 را برنده شد
تیم Spirit مسابقات International 2021 را برنده شد

چهار سال گذشته رقابت‌های Dota 2 تیم‌های مستقر در اتحادیه اروپا را به همراه داشت. تیم Liquid در سال 2017، سپس OG در سال‌های 2018 و 2019 برنده شدند. مسابقات 2020 هم به دلیل شرایط کرونا لغو شد و جایزه آن به مسابقات امسال منتقل شد.

تیم Spirit در اولین مسابقه خود در مقابل تیم Secret به پایین جدول منتقل شد، ولی از آنجا به بعد این تیم فقط بالا رفت. در راه پیروزی، تیم Spirit ابتدا مدافع عنوان قهرمانی سال‌های پیش، تیم OG را حذف کرد و پیش از آن تیم‌های روسی Virtus و Pro را شکست داد.

قطعا غافلگیر کننده‌ترین پیروزی این تیم 6 بر 0 بود آنها را به عنوان یکی از قوی‌ترین تیم‌های مسابقات نشان داد. تنها تیمی که از آنها بهتر عمل کرده بود PSG.LGD که 7 بر 0  پیروز شد.

با وجود بازی هیجان‌انگیز فینال، تیم چینی PSG.LGD نتوانست پیروز شود، ولی آنها نیز جایزه 5 میلیون دلاری برای مقام دوم را بردند.

مسابقات قهرمانی بین‌المللی Dota 2 پردرآمدترین رویداد در ورزش‌های الکترونیکی است. هر یک از 6 رویداد سال گذشته یک رکرود جهانی برای مبلغ جایزه ورزش‌های الکترونیکی به ثبت رسانده است. رویداد امسال در بخارست رومانی پس از کمی تغییرات در مکان رویداد برگزار شد. این مراسم تماشاچی زنده نداشت و به صورت آنلاین پخش شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها