فتوشاپ اکنون از متریال Substance .sbsar پشتیبانی می‌کند

Adobe پشتیبانی بومی برای فایل‌های Substance را به آخرین نسخه بتا فتوشاپ اضافه کرده است. این تغییر باید کاربران را قادر سازد تا مواد رویه‌ای را با فرمت sbsar. مانند مواردی که از کتابخانه Adobe Substance 3D Assets وارد می‌کنند، وارد کنند و ویژگی‌های آنها را در نرم‌افزار ویرایش تصویر تنظیم کنند. با مازستا همراه باشید تا جزییاتی از پشتیبانی فتوشاپ از متریال Substance .sbsar را در اختیارتان قرار دهیم.

پشتیبانی از متریال Substance .sbsar و پیکربندی نور در فتوشاپ

متریال Substance .sbsar

با توجه به پست‌های موجود در حساب‌های شبکه اجتماعی Substance 3D، نسخه بتا این نرم‌افزار«اکنون از فایل‌های Substance پشتیبانی می‌کند و با پارامترها و همچنین پیکربندی روشنایی همراه است!

این خبر غیرمنتظره است، زیرا سال گذشته، Adobe ویژگی‌های سه بعدی فتوشاپ را که شامل import فایل‌های سه بعدی می‌شد، متوقف کرد و به کاربران علاقه‌مند به سه بعدی توصیه کرد که ابزارهای Substance 3D را بررسی کنند.

با توجه به این توییت از مدیر محصول ارشد ادوبی، Jeanette Matthews، آخرین تغییرات امکان استفاده از فایل‌های Substance را در هر لایه دوبعدی می‌دهد. این قابلیت واقعا برای هر نوع ترکیب‌بندی و کار طراحی به صورت دو بعدی مفید است!

پشتیبانی از متریال Substance .sbsar در داخل فتوشاپ توسط یک افزونه جدید Substance Photoshop همراه با نرم افزار ارائه می‌شود. مستندات آنلاین این افزونه رابط کاربری آن را نشان داده و جزئیات بیشتری در مورد گردش کار ارائه می‌دهد.

علاوه بر ویرایش پارامترهای متریال در داخل فتوشاپ، کاربران می‌توانند جهت نور، ارتفاع منبع نور نسبت به سطح مواد و رنگ و نوردهی نور را تغییر دهند.

لایه‌های متریال با حالت‌های ترکیب لایه استاندارد و ماسک‌های متریال فتوشاپ کار می‌کنند. علاوه بر لایه‌های پیکسلی، امکان افزودن متریال Substance به اشیاء هوشمند وجود دارد که امکان انجام تبدیل‌های غیرمخرب روی آن‌ها را فراهم می‌کند. همچنین می‌توان از متریال Substance به عنوان پیش‌تنظیم براش استفاده کرد.

قیمت، سیستم مورد نیاز و دسترسی

بیلدهای بتا فتوشاپ برای کاربرانی که اشتراک‌های Creative Cloud فعال دارند در دسترس هستند در حالی که گذشته، شش ماه طول می‌کشید تا ویژگی‌های بتا راه خود را به نسخه‌های پایدار نرم افزار Adobe باز کنند. نسخه پایدار فعلی، Photoshop 23.4، برای ویندوز 10 و macOS 10.15 به بالا در دسترس است.

برنامه‌های اشتراک عکاسی، که شامل دسترسی به فتوشاپ است، از 119.88 دلار در سال شروع می‌شود. هزینه اشتراک فتوشاپ تک‌برنامه‌ای 31.49 دلار در ماه یا 239.88 دلار در سال است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها