عرضه Twinmotion 2022.2 Preview 1 توسط اپیک گیمز

«اپیک گیمز» (Epic Games) پیش نمایش عمومی نرم افزار «تویین موشن 2022.2» (Twinmotion 2022.2) را به تازگی منتشر کرده است. این نسخه جدید در واقع بروزرسانی بزرگ بعدی نرم افزار مصورسازی (گرافیک کامپیوتری) به صورت Real-Time مبتنی بر موتور قدرتمند «آنریل انجین» (Unreal Engine) است. در ادامه همراه مازستا با جزییات بیشتر عرضه Twinmotion 2022.2 Preview 1 توسط اپیک گیمز همراه باشید.

عرضه Twinmotion 2022.2 Preview 1

با عرضه Twinmotion 2022.2 Preview 1 شما با یک بروزرسانی متمرکز بر جریان کار روبرو هستید که با تغییراتی از جمله گزینه وارد کردن چندین فایل به طور همزمان و بروزرسانی‌هایی برای ناوبری ویوپورت‌ها و مدیریت مقیاس اشیاء عرضه شده است. کاربران همچنین چهار پکیج Asset جدید، شامل دو مجموعه از ژست شخصیت‌های انسانی شامل 204 مدل دریافت می‌کنند.

ابزاری با کاربری آسان برای تجسم و مصورسازی داده‌های CAD

تویین موشن که توسط استودیوی تجسم و مصورسازی فرانسوی KA-RA ساخته شده است، طراحی شده تا معماران با تجربه محدود طراحی سه‌بعدی را قادر سازد تا تصاویر ثابت یا متحرک از ساختمان‌های خود ایجاد کنند.

این نرم افزار مدل‌های برتر را در طیف وسیعی از فرمت‌های استاندارد فایل سه‌بعدی یا از طریق پیوندهای زنده به برنامه‌های CAD وارد می‌کند. سپس کاربران می‌توانند محیط‌های پس‌زمینه را از کتابخانه‌ای از Asset های جمع‌آوری شده، ایجاد کرده و نورها را به آن اختصاص دهند.

در این نسخه همچنین می‌توان ویژگی‌های جوی از جمله ابرها، باران و برف، و روشنایی محیط بر اساس موقعیت جغرافیایی و زمان روز را از طریق کنترل‌های لغزنده تنظیم کرد.

این نرم افزار در سال 2019 توسط اپیک گیمز خریداری شد و ابتدا به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفت و پس از مدتی در سال 2020 با قیمت جدید تهاجمی خود، دوباره به صورت تجاری منتشر شد.

ویژگی‌های نسخه جدید

در مقایسه با نسخه Twinmotion 2022.1 و موتور رندر مسیریابی آن، Twinmotion 2022.2 با وجود داشتن بهبودهای کیفیت کاربری کمتر به جای ویژگی‌های جدید عمده، بیشتر یک بروزرسانی برای گردش کار نرم افزار است.

  • تغییرات بخش ورودی فایل‌ها

از میان ویژگی‌های نسخه جدید، مسلما مهم‌ترین گزینه قابلیت وارد کردن چندین فایل به طور همزمان به نرم افزار، با رفتار ورودی‌های سفارشی برای فایل‌های .udatasmith و انواع فایل‌های عمومی مانند OBJ و FBX است. کاربران همچنین می‌توانند دقت UV را در ورودی‌های Datasmith افزایش دهند و از تخریب جزایر کوچک UV جلوگیری کنند.

  • تغییرات بخش خروجی فایل‌ها

تغییرات بخش خروجی فایل‌های نرم افزار نیز شامل گزینه خروجی تصاویر ثابت در فرمت JPEG و EXR و همچنین PNG است. برای تغییر حالت تاری حرکت، می‌توانید صفحه کوچک را تنظیم کنید و میدان دید را برای خروجی ویدیویی بیشتر کنید.

  • گردش کار و بهبود عملکرد

تغییرات گردش کار در نسخه جدید شامل گزینه‌ای برای تنظیم اندازه اشیاء صحنه بر حسب سانتی‌متر یا فوت و تجسم مقیاس اشیاء در پنل Transform است که تعدادی بروزرسانی UX کوچک را نیز دریافت می‌کند. کاربران همچنین از حالت‌هایی برای تطبیق کنترل‌های ناوبری ویوپورت‌ها با سایر برنامه‌های DCC و دو سرعت ناوبری جدید و آهسته‌تر که برای پیمایش در اطراف اجسام کوچک در نظر گرفته شده است بهره می‌برند.

  • فشرده‌سازی تکسچرها

علاوه بر موارد بالا، تویین موشن جدید اکنون به طور خودکار تکسچرها را فشرده می‌کند که در نتیجه «حدود 75 درصد در حافظه تکسچر صرفه‌جویی کرده و تقریبا هیچ تاثیری بر کیفیت بصری مدل‌های شما ندارد».

  • بروزرسانی‌هایی برای «تویین موشن ابری» (Twinmotion Cloud)

خارج از برنامه اصلی، Twinmotion Cloud، پلتفرم آنلاین در حال پیشرفت برای به اشتراک‌گذاری ارائه‌های تویین موشن است که در نسخه جدید شاهد بروزرسانی آن هستیم. RAM در نمونه‌های ابری اکنون چهار برابر و VRAM تقریبا دو برابر شده است که امکان به اشتراک‌گذاری Asset های پیچیده‌تر را فراهم می‌کند. پیش از این، ارائه‌ها با 54 گیگابایت RAM یا 23 گیگابایت VRAM محدود می‌شدند.

  • چهار پکیج Asset جدید

از ویژگی‌های دیگر این نسخه، دریافت چهار پکیج Asset جدید لوازم الکترونیکی مانند رایانه، آلات موسیقی و دو مجموعه از شخصیت‌های انسانی است که شامل بیش از 200 مدل جمع‌آوری شده جداگانه خواهد بود.

سازگاری و سیستم مورد نیاز

Twinmotion 2022.2 Preview 1 برای سیستم عامل‌های ویندوز 10 و بالاتر و macOS 10.14.6 و بالاتر در دسترس است. پلاگین‌های یکپارچه برای برنامه‌های CAD و DCC از جمله 3ds Max 2016 به بالا، SketchUp Pro 2019 و بالاتر و آنریل انجین 4.27 و بالاتر نیز در دسترس هستند.

قیمت

مجوزهای جدید این نرم افزار دارای MSRP 499 دلار هستند که به غیر از این، دریافت برنامه برای دانش آموزان و مربیان رایگان است. همچنین یک نسخه آزمایشی رایگان از این نرم افزار وجود دارد که وضوح خروجی فایل‌های تولید شده را در کیفیت 2K محدود می‌کند؛ اما، در غیر این صورت کاملا برجسته و بدون محدودیت زمانی است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها