بالاخره ویندوز 11 آمد

این روزها ویندوز 11 غوغایی به پا کرده است؛ توجه کاربران بسیاری به این سیستم عامل جلب شده و حالا یک خبر خوش از سوی مایکروسافت، کاربران و علاقمندان به دنیای کامپیوتر را ذوق زده کرده است. در ابتدا تصور می شد که Windows 11 در سال 2022 از راه برسد. اما مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که اولین نسخه از این سیستم عامل در تاریخ 5 اکتبر (سه شنبه 13 مهرماه) منتشر خواهد شد. کاربران ویندوز 10 می توانند به صورت رایگان به ویندوز 11 اپدیت شوند.

بالاخره مایکروسافت برای ویندوز 11 کوتاه آمد
بالاخره ویندوز 11 آمد

به بیان ساده تر، کاربرانی که هم اینک از ویندوز 10 استفاده می کنند، می توانند سیستم عامل خود را به ویندوز 11 ارتقاء دهند. نکته جالب توجه آن است که این دسته از کاربران که البته تعداد آنها نیز بسیار زیاد است، می توانند به صورت رایگان ویندوز خود را از 10 به 11 ارتقاء دهند. دیگر کاربرانی که خواهان نصب ویندوز 11 هستند نیز می توانند در همان تاریخ ویندوز 11 را خریداری کرده و اقدام به نصب آن نمایند.

خوشبختانه در روزهای اخیر مایکروسافت از موضع خود عقب نشینی کرده و تعداد زیادی از پردازنده های قدیمی تر دو شرکت AMD و NVIDIA را در لیست پشتیبانی جای داد. حال باید گفت که کاربران زیادی امکان نصب این OS را خواهند داشت. ارتقاء ویندوز 11 از 5 اکتبر 2021 تا 2022 به دستگاه های واجد شرایط تحویل داده می شود. زمان بندی بر اساس دستگاه متفاوت است. ویندوز 11 یک تغییر اساسی در رابط کاربری ایجاد می کند.

بالاخره مایکروسافت برای ویندوز 11 کوتاه آمد
بالاخره ویندوز 11 آمد

رابط کاربری (UI) آن به طور کامل دگرگون شده است. این سیستم عامل به صورت پیشفرض دارای DirectX 12 Ultimate، DirectStorage و حتی Audio HDR است. ویندوز 11 با پردازنده های نسل دوازدهم اینتل موسوم به Alder Lake، سازگار بوده و بهینه سازی هایی را برای این خانواده به همراه دارد که عملکرد و الگوریتم های پردازشی را بهبود می بخشد. در نتیجه عملکرد ویندوز 11 به نسبت ویندوز 10 در سیستم های جدید اینتل بهتر نیز خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها