قیمت پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 کاهش یافت؛ بهترین زمان برای خرید

پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 به دلیل کمبود موجودی و تقاضای بالا از قیمت‌های سرسام آوری برخوردار هستند؛ اما به نظر می‌رسد که خبرهای خوبی در باره قیمت پردازنده های AMD Ryzen 5000 در راه است.

قیمت پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 کاهش یافت؛ بهترین زمان برای خرید
قیمت پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 کاهش یافت؛ بهترین زمان برای خرید

قیمت پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 کاهش یافت

چندی پیش از کاهش قیمت شدید کارت‌های گرافیک در بازارهای جهانی صحبت کردیم؛ قیمت کارت‌های گرافیک بنا بر دلایلی متعدد در حال ریزش بوده و حالا نوبت به CPU های شرکت AMD رسیده است. آخرین نسل از CPU های شرکت AMD در کلاس دسکتاپ خانگی، سری Ryzen 5000 با هسته‌های ZEN3 هستند.

کاربران بسیاری به دنبال خرید این خانواده هستند چرا که عملکرد آنها و همچنین تعداد هسته‌ها برای یک سیستم مدرن بسیار خوب ارزیابی می‌شود. از آن‌سوی داستان اما اینتل بی کار ننشسته و پردازنده‌های نسل دوازدهمی خود موسوم به Rocket Lake را به تازگی عرضه کرده است. راکت لیک ها با قیمت خوب و عملکرد بالا در بازی و برخی از برنامه‌های مهندسی، به رقابت با ZEN 3 ها رفتند.

قیمت پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 کاهش یافت؛ بهترین زمان برای خرید
بهترین زمان برای خرید

اینتل در گام بعدی قیمت CPU های راکت لیک را کاهش داد. پس از آن بود که موفق شد بخشی از بازار از دست رفته خود را به دست بگیرد. حال اخبار جدید حاکی از کاهش قیمت نسبی پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 است است. به عنوان مثال می‌توان گفت که Ryzen 5 5600X که حتی به مرز قیمت 420 دلار نیز رسیده بود، اینک به قیمت 289 دلار سقوط کرده است.

با این وجود برخی از پرچمداران همچنان با قیمت‌هایی بسیار بیشتر از MSRP یا نرخ اعلامی توسط کمپانی عرضه می‌شوند. کاهش قیمت پردازنده‌های AMD ZEN3 عمدتاً مربوط به مدل‌های 6 و 8 هسته‌ای است. AMD Ryzen 9 5900X نیز کاهش قیمت 50 دلاری را در این روزها از سر گذرانده است. در نتیجه باید گفت که قیمت تمامی مدل‌های ZEN3 رو به کاهش گذاشته و باید دید که آیا این کاهش قیمت به بازار ایران نیز نفوذ می‌کند یا خیر.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دسترسی سریع
راه های ارتباطی
همکاران و تبلیغات

مانی سافت

آموزش هنرهای وابسته به عکس و فیلم

منو
بستن

سبد خرید

بستن

علاقه‌مندی

از اینکه شمارا میبینیم خرسندیم!

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

دسته بندی ها