نگاهی به International، بزرگترین تورنومنت بازی در دنیا

مسابقات International بزرگترین تورنومنت بازی های ویدئویی دنیا است که هر ساله در مکان‌های مختلف از جهان برگزار می‌شود. این مسابقات شامل تیم‌های معروف می‌شود که برای جایزه چند میلیون دلاری در بازی Dota 2 با هم مبارزه می‌کنند.

این مسابقات بزرگ‌ترین رویداد تاریخ بازی است که توسط Valve میزبانی می‌شود.

نگاهی به بزرگترین تورنومنت بازی در دنیا!
نگاهی به بزرگترین تورنومنت بازی در دنیا!

مسابقات International 2019 نهمین دوره مسابقات جهانی Dota 2  و بزرگترین تورنومنت بازی بود که توسط Valve میزبانی شد. این تورنومنت یک مسابقات یک ساله برای تایید شدن و راه پیدا کردن به تورنومنت اصلی داشت. 12 تیم برتر در تورنومنت اول به صورت مستقیم به تورنومنت اصلی دعوت شدند که در استادیوم مرسدس بنز در شانگهای چین برکزرا شد.

این اولین دوره از مسابقات بود که در خاک چین برگزار می‌شد. 6 تیم دیگر نیز ز مسابقات Regional به تورنومنت اصلی اضافه شدند که سرجمع این تیم‌های این مسابقات را به 18 تیم تبدیل می‌کرد. این مسابقات در آگوست 2019 برگزار شد و تا به امروز بزرگ‌ترین مسابقه ورزش‌های الکترونیک در دنیا بوده است.

جایزه مسابقات دوتا 2 هر ساله توسط طرفداران جمع‌آوری می‌شود. هزینه‌ای که طرفداران برای  بتل پس درون بازی می‌کنند به طور مستقیم به جایزه مسابقات هر سال انتقال داده می‌شود. این روش از مسابقات 2013 به بعد اعمال شد.

نهمین دوره تورنومنت دوتا 2، جایزه 34 میلیون دلاری داشت که عظیم‌ترین جایزه در تاریخ ورزش‌های الکترونیک بود. این مسابقات بیشتر از 1 میلیون بازدید کننده فعال در پلتفرم استریم توییچ داشتند.

فینال این مسابقه بین دو تیم مشهور Liquid و OG که به ترتیب در سال‌های 2017 و 2018 برنده شده بودند، برگزار شد. در نهمین دوره تیم OG 3 به 1 تیم Liquid را شکست داد و به اولین تیمی تبدیل شد که دو دوره پشت سر هم این مسابقات را برنده شده بود.

این مسابقات تا به امروز در حال برگزاری است و به نظر قرار نیست به این زودی متوقف شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها