پیوستن اپیک گیمز به Open 3D Foundation، سازمان فناوری بازی‌های متن باز

آخرین خبرها از پیوستن اپیک گیمز به Open 3D Foundation به عنوان سازمان فناوری بازی‌های متن باز می‌گویند. این حرکت، در واقع توسعه دهنده موتور بازی سازی آنریل انجین (Unreal Engine) را به جدیدترین و احتمالا غیرمنتظره‌ترین عضو هیئت مدیره بدنه‌ای تبدیل می‌کند که بر توسعه موتور بازی‌های متن باز رقیب Open 3D Engine نظارت می‌کند. برای جزییات بیشتر با مازستا همراه باشید.

نظارت بر توسعه جانشین موتور بازی آمازون Lumberyard

O3DF که سال گذشته توسط بنیاد لینوکس راه اندازی شد، برای «تسریع همکاری توسعه دهندگان» در زمینه فناوری بازی‌های سه‌بعدی با پشتیبانی از گرافیک، رندر و پروژه‌های توسعه متن باز، فعالیت می‌کند.

اولین پروژه از این دست، Open 3D Engine به عنوان جانشین متن باز Amazon Web Services برای Lumberyard، موتور بازی رایگان با «قابلیت AAA» آن بود.

اعضای برتر Open 3D Foundation شامل خود AWS، ادوبی (Adobe) به عنوان توسعه دهنده نرم افزار CG، غول‌های فناوری اینتل (Intel)، مایکروسافت (Microsoft) و هوآوی (Huawei) و نیانتیک (Niantic) یکی از توسعه دهنده‌های Pokémon Go هستند.

Open 3D Foundation

پیوستن اپیک گیمز به عنوان عضو Open 3D Foundation Premier به AWS، ادوبی، اینتل و مایکروسافت

با توجه به توضیحاتی که داده شد، به تارگی مارک پتیت (Marc Petit,)، نایب رییس اکوسیستم آنریل انجین، به هیئت مدیره O3DF پیوست و در این باره گفت:

متاورس از شرکت‌ها می‌خواهد تا برای پیشبرد استانداردهای باز و ابزارهای متن باز با یکدیگر همکاری کنند و ما معتقدیم که Open 3D Foundation نقش مهمی در این سفر ایفا خواهد کرد. با استانداردهای مشترک برای قابلیت همکاری، ما به سازندگان آزادی بیشتری [برای ایجاد] محتوا با استفاده از ابزارهایی که راحت‌تر هستند، [برای استفاده] در آنریل انجین و سایر موتورهای سه‌بعدی، می‌دهیم.

حمایت مالی دنباله‌دار اپیک گیمز از رقبای متن باز خود

جالب است بدانید که این اولین باری نیست که اپیک از رقبای متن باز خود حمایت مالی می‌کند. اگر حضور توسعه دهنده یک موتور بازی در هیئت مدیره توسعه موتورهای دیگر عجیب به نظر می‌رسد؛ اما، اپیک گیمز سابقه پشتیبانی از رقبای متن باز خود را دارد.

در سال 2020، این شرکت به توسعه دهندگان موتور بازی متن باز Godot مبلغ 250000 دلار از صندوق Epic MegaGrants خود اعطا کرده و همچنین از ابزارهای هنری متن باز از جمله ArmorPaint، Blender و Krita حمایت کرد.

رویال اوبراین (Royal O’Brien)، مدیر اجرایی Open 3D Foundation و مدیر کل بازی‌ها و رسانه‌های دیجیتال در بنیاد لینوکس، گفت:

ما تعهد اپیک گیمز به جامعه متن باز را تحسین می‌کنیم. بسیار هیجان‌انگیز است که ببینیم صنعت چگونه به نیازهای سه‌بعدی سازندگان محتوا در زمان واقعی پاسخ می‌دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها