به تازگی نسخه‌ی جدید Light Tracer Render 2.0 منتشر شد

نرم افزار رندر سه بعدی و رندر GPU فیزیکی Light Tracer Render به روزرسانی گسترده‌ای دریافت کرده است. در ادامه با Light Tracer Render 2.0 آشنا خواهیم شد و شایان ذکر است که این نسخه‌ی جدید، هزاران محتوا و ویژگی‌های جدید را به ارمغان می‌آورد.

به طور کلی این نسخه‌ی جدید از نرم افزار رندر، به سطح بالاتری رفته و کارایی و عملکرد بسیار خوبی را هم در نسخه‌ی تحت وب و هم در نرم افزار نصبی ارائه می‌دهد. نسخه‌ی به روز شده با ابزارهای هندسه سه بعدی جدید، سناریوهای پیچیده نورپردازی، پشتیبانی از پروفایل‌های IES و موارد دیگر ارائه می‌شود.

به تازگی نسخه‌ی جدید Light Tracer Render 2.0 منتشر شد
به تازگی نسخه‌ی جدید Light Tracer Render 2.0 منتشر شد

ویژگی‌ها و امکانات جدید Light Tracer Render 2.0

Caustic Mode / Path Guiding: این دو تکنیک در واقع تکنیک‌های جدیدی هستند که مسیرهای نور را در حین رندر بر اساس تخمین تابش ورودی هدایت می‌کنند. هدایت مسیر می‌تواند همگرایی را سریع‌تر از ردیابی مسیر بدون تغییر در پدیده‌های پیچیده انتقال نور، مانند کاستیک، انجام دهد.

Transparent Shadows: با این قابلیت اگر پرتوهای سایه به اجسام نیمه مات برخورد کنند، آن‌ها ضعیف می‌شوند و به حرکت ادامه می‌دهند تا زمانی که در مسیر رسیدن به نور با یک جسم مات مواجه شوند یا به خود نور برسند.

Mesh Emitters / IES Profiles: موتور ردیابی اشعه بهبودیافته در حال حاضر نمونه‌برداری مستقیم از چراغ‌های مش را به‌طور دلخواه انجام می‌دهد. در نهایت این قابلیت به طور قابل توجهی نویز سایه را کاهش خواهد داد و به ویژه هنگام رندر صحنه‌های معماری و داخلی مفید است. پروفایل‌های IES نیز که برای توصیف توزیع زاویه‌ای نور ساطع کننده استفاده می‌شوند، اکنون پشتیبانی خواهند شد.

Physically-Based Dielectric Coat: مدل پوشش‌دهی در این نسخه بروزرسانی شده و امکان مدل‌سازی مواد سفارشی مانند رنگ اتومبیل، فلز لعابدار، چوب لاکی و سرامیک را فراهم می‌کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، پیشرفت‌ها و قابلیت‌‌های دیگری هم در این نسخه ارائه شده که به بهبود عملکرد نرم افزار رندر سه بعدی و رندر GPU فیزیکی Light Tracer Render کمک می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها