Lightroom یک ابزار قدرتمند فتوشاپ را در نسخه دسکتاپ و گوشی دریافت خواهد کرد

به زودی بروزرسانی گسترده‌ای برای Lightroom منتشر خواهد شد و با قابلیت‌های پیشرفته‌ای در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. از 26 اکتبر، Lightroom برخی از ابزارهای Masking فتوشاپ را دریافت می‌کند و برخی از ترفندهای مبتنی بر هوش مصنوعی Photoshop مانند Sky Replacement را ارائه خواهد کرد.

لایت روم در نسخه‌ی آینده به ویرایشگر و سازمان‌دهنده عکس پیشرفته‌ای مجهز می‌شود و این بروزرسانی‌ها برای نسخه‌های Lightroom ، Lightroom Classic و Adobe Camera Raw منتشر خواهد شد.

Lightroom یک ابزار قدرتمند فتوشاپ را در نسخه دسکتاپ و گوشی دریافت خواهد کرد
Lightroom یک ابزار قدرتمند فتوشاپ را در نسخه دسکتاپ و گوشی دریافت خواهد کرد

از دیگر تغییرات اعمال شده در نسخه‌ی جدید لایت روم می‌توان به تغییرات پنل histogram اشاره کرد. همچنین جای دکمه‌ها و براش‌ها تغییر کرده و شاهد یک دکمه‌ی جدید masking نیز در این نسخه از Lightroom خواهیم بود که شامل همه‌ی گزینه‌های ماسک است.

نکته جالب توجه در مورد نسخه‌ی جدید Lightroom آن است که این نسخه بیشترین پیشرفت را ارائه کرده و می‌توانید به طور موثر ماسک‌های اضافی را بر روی ماسک‌هایی که انتخاب کرده‌اید لایه بندی کنید.

البته روش لایه بندی لایت روم به سبک Photoshop نیست، اما جذاب و رضایت‌بخش خواهد بود. از سوی دیگر در این نسخه از Lightroom می‌توانید نوردهی، سایه‌ها و کنتراست را در زمینه و پس زمینه به سرعت تنظیم کنید، بدون اینکه بر سایر قسمت‌های تصویر تأثیر بگذارد.

به گفته‌ی شرکت ادوبی، این نسخه‌ی لایت روم شامل بازسازی موتور پردازش تصویر نیز است در نتیجه عملکرد آن به شکل چشمگیری تغییر خواهد یافت. مدت‌ها بود که نرم افزار Light room بروزرسانی قدرتمندی دریافت نکرده بود و برای مثال هنوز از ابزارهای سنتی masking استفاده می‌کرد.

از سوی دیگر ابزار auto mask نیز در نسخه‌ی جدید Lightroom ارائه خواهد شد و عملکردی سریع‌تر و کامل‌تر را در اختیار هنرمندان و عکاسان قرار خواهد داد. در نهایت باید تا ۲۶ اکتبر منتظر بروزرسانی لایت روم و ابزارهای جدید آن باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها