موتور رندر Enscape برای مک عرضه شد

به تازگی موتور رندر Enscape برای مک معرفی شد که یک نسخه بومی macOS از پلاگین محبوب رندر بلادرنگ (real-time) و واقعیت مجازی خود برای نرم افزارهای معماری و CAD است. این نسخه جدید که در Envision 2021 برای عرضه در سال 2022 معرفی شد، اکنون در دسترس قرار گرفته که برای کسب اطلاع بیشتر در این باره می‌توانید با مازستا تا انتهای مطلب همراه باشید.

موتور رندر Enscape برای مک

این موتور جدید یک رندر بصری بلادرنگ برای طراحی معماری و نرم افزار CAD است. Enscape برای اولین بار در سال 2015 منتشر و به سرعت به یکی از ابزارهای کلیدی در بازار تجسم معماری تبدیل شد و در آخرین نظرسنجی رندر CGarchitect جزو ده مورد برتر قرار گرفت.

Enscape برای مک

این نرم افزار با CAD و ابزارهای طراحی معماری از جمله راینو (Rhino) و اسکچاپ (SketchUp) پیوندهای زنده‌ای دارد و به کاربران امکان می‌دهد صحنه‌های بزرگ معماری را به صورت بلادرنگ، چه روی صفحه نمایش و چه در واقعیت مجازی مشاهده و کاوش کنند.

در این نسخه خروجی نهایی از قابلیت رهگیری پرتو بهره می‌برد و می‌تواند برای رندر با کیفیت نهایی کم‌تر، با گزینه‌ای برای تولید تصاویر ثابت، انیمیشن‌ها، پانورامای 360 درجه یا صحنه‌های تعاملی استفاده شود.

این نرم افزار همراه با زمان شبانه‌روز مخصوص خود، تنظیمات ابرها و جلوه‌های جوی و یک کتابخانه همراه با بیش از 2500 دارایی مانند گیاهان، وسایل نقلیه و افراد سه‌بعدی برای پر کردن صحنه‌ها ارائه می‌شود.

نسخه بومی macOS اکنون برای کاربران نرم افزار اسکچاپ نیز در دسترس است

اگر چه Enscape در حال حاضر از طریق Boot Camp می‌تواند روی سخت افزار اپل استفاده شود؛ اما، نسخه بومی macOS باید عملکرد را در مک‌ها بهبود بخشد. نسخه اولیه محدود به کاربران اسکچاپ است و Enscape قصد دارد در آینده برای سایر برنامه‌های مشابه مدلسازی و طراحی معماری نیز پشتیبانی خود را اضافه کند.

طبق گفته‌های Enscape، نسخه بتا در حال حاضر دارای «حدود 70 درصد ویژگی یکسان» با نسخه ویندوز است و از VR، رندر ویدیو، رندر دسته‌ای و کتابخانه دارایی Enscape پشتیبانی نمی‌کند.

قیمت و سیستم مورد نیاز

رندر Enscape برای مک با سیستم عامل macOS 12.2.1 و بالاتر سازگار بوده و فقط برای نسخه‌های 2021 و بالاتر اسکچاپ در دسترس است.

به طور کلی نسخه تولیدی فعلی Enscape 3.4، با برنامه‌های Archicad 22 به بالا، Revit 2019 به بالا، Rhino 6.0 به بالا، SketchUp 2019 به بالا و Vectorworks 2020 به بالا سازگار است که روی ویندوز 10 و بالاتر اجرا می‌شود و با هر دو پردازنده گرافیکی AMD و Nvidia کار می‌کند.

در حال حاضر این نرم افزار فقط به صورت اجاره‌ای در دسترس است. همچنین مجوزهای قفل شده با گره 514.80 دلار در سال و مجوزهای شناور آن 898.80 دلار در سال هزینه دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها