بازی Forza Horizon 5 رکورد 15 میلیون بازیکن را می‌زند

اندازه‌گیری اینکه یک بازی دقیقا چقدر فروش داشته است و چقدر بازیکن دارد کمی سخت‌تر از آنچه فکر می‌کنید است. شرکت‌هایی مثل نینتندو،‌ فروش دیجیتالی خود را فاش نمی‌کنند و با ایکس باکس گیم پس فروش بازی‌ها کمی پایین‌تر است. تنها چیزی که می‌توان از آن مطمئن بود میلیون‌ها بازیکنی است که بازی را امتحان می‌کنند.

بازی Forza Horizon 5 رکورد 15 میلیون بازیکن را می‌زند
بازی Forza Horizon 5 رکورد 15 میلیون بازیکن را می‌زند

این مورد دقیقا برای Playground Games و Forza Horizon 5 است. همانطور که در مازستا اعلام کرده بودیم این بازی در زمان early access نزدیک به 5 میلیون بازیکن داشت. همچنین از آنجایی که این بازی در اشتراک گیم پس نیز در دسترس است،‌ پس از یک هفته این رقم به 10 میلیون رسید. دو ماه بعد، پنج میلیون بازیکن دیگر به این مجموعه اضافه شدند.

این رکورد جدید این آخر هفته تایید شد. طی توییت منتشر شده اعلام شده است که این بازی دو ماه پس از انتشار از مرز 15 میلیون بازیکن عبور کرده است. 15 میلیون بازیکن واقعا رقم شگفت انگیزی است و دوباره نشان می‌دهد که فورتزا در صدر جدول بازی‌های ریسینگ قرار دارد.

برای مقایسه،‌ بازی Sea of Thieves که روی گیم پس نیز عرضه شد پس از دو سال و چهار ماه توانست از مرز 15 میلیون عبور کند. از آن زمان نیز به 25 میلیون بازیکن رسیده است که رقم بسیار خوبی است. حالا باید ببینیم که فورتزا 5 چقدر زمان نیاز دارد تا به این هدف برسد. در مقایسه با 15 میلیون بازیکنی که در حال حاضر دارد احتمالا خیلی کمتر از 3 سال قرار است زمان ببرد.

راه‌اندازی Forza 5 بزرگ‌تر از آن چیزی بود که انتظارش را داشتیم و عرضه آن در روز اول روی گیم پس تاثیر خیلی خوبی روی این راه اندازی داشته است. ده میلیون نفری که در 7 روز اول این بازی را امتحان کردند نشان دادند که این بازی بزرگ‌ترین هفته اول در تاریخ ایکس باکس را داشته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها